En Yaratıcı 10 Evlilik Teklifleri ve Tavsiyeler

En Yaratıcı 10 Evlilik Teklifleri ve Tavsiyeler

Evlilik teklifleri; medeni halin değiştirilmesinden önce yapılan, kadın veya erkek tarafından karşı tarafa yapılan, sürpriz içerikli bir tekliftir. Tüm dünya ülkeleri içerisinde gelenek haline gelmiş olan bir durumdan dolayı, en sık evlilik teklifleri erkekler tarafından yapılır.

Evlilik için yapılan bu davetin özel ve önemli olması, evlilik teklifi için de özel hazırlıkların yapılmasına neden olmuştur. Evlilik öncesi teklif yapmak isteyen insanların, bu nedenlerden dolayı; hangi on yöntemle evlilik teklifi edebilecekleri, hangi tavsiyelere uymaları gerektiğini bilmeleri fayda sağlatacaktır.

En Yaratıcı 10 Evlilik Teklifleri Nelerdir?

Evlilik teklifi yapılabilecek çok sayıda yaratıcı etkinlik vardır. Teklifin sade olmasına veya abartılı olmasına göre, en yaratıcı seçeneklerden faydalanarak; unutulmaz olan, her iki tarafı da mutlu eden ve eğlenilen bir evlilik teklifi hazırlanabilir.

Kadın Evlilik Teklifi

Bu durumda, en yaratıcı olan on evlilik teklifi örneği:

 • Kahve fincanının dibine yazılarak
 • Canlı müzik esnasında şarkıcı tarafından anons edilerek
 • Kır alanlarında piknik yapılarak
 • Balonun patlatılmasıyla notlar çıkarılarak
 • Şiir yazılarak
 • Toplu organizasyonla etkinlik yapılarak
 • Doğum günü, yıl dönümü ve buna benzer anlamlı günler değerlendirilerek
 • Kızgın olunan bir anda sevgi dile getirildikten hemen sonra teklif yapılarak
 • Ses kaydı alan oyuncakların içerisine kayıt yapılarak
 • Pankart hazırlatarak

Olacak şekilde, yaratıcı evlilik teklifleri yapılabilir.

Kahve Fincanının Dibine Evlilik Teklifi Yazılarak Teklif Etme

Evlenme teklifi etmek isteyen kişi, kahve fincanının dış taban kısmına evlenme teklifinin yazılmasını sağlar. Okunur yazı stilinde ve renginde olan bu fincan, kahve içileceği zaman karşı taraf verilir. Kahveler bitirildikten sonra eğlence amaçlı fal bakmak talep edilir ve fincanın ters çevrilmesi sağlatılır.

Evlilik Teklifi Kahve Fincanı

Dış kısımda yer alan ve okunaklı olan evlenme teklifi sözleri, fal baktırma bahanesiyle fark edilecektir. Beklenmeyen bir anda, şaşırtıcı ve eğlenceli olan bu teklif seçeneği, sadelikten hoşlanan çiftler için uygundur.

Canlı Müzik Esnasında Anons Edilerek Teklif Etme

Canlı müzikler, çoğu insanın keyif aldığı eğlence imkanlarından bir tanesidir. Söylenmekte olan müzik için görevli bir şarkıcı bulunduğu ve bu şarkıcıyı salon içerisindeki herkes gördüğü için evlilik tekliflerinde fikirler ortaya çıkmıştır.

Bu teklif etme yönteminde, salon görevleriyle daha önceden konuşulur ve teklif etmek için yardımcı olacaklarına emin olunur. Şarkıcının müziğine devam ettiği esnada, anlamlı bir şarkıda veya hoş bulunan bir şarkıda isim söylenilerek teklif dile getirilir. Bu evlilik teklifi, insanlarla etkileşimi seven taraflarca tercih edilebilir.

Canlı Müzik Eşliğinde Evlilik Teklifi

Kır Alanlarında Piknik Yapılırken ve Toplu Organizasyonlarla Teklif Etme

Evlilik teklifi edecek olan taraf, açık havada zaman geçirirken romantik cümlelerin kurulması sağlanır. Havanın da verdiği huzur sonucunda, doğrudan evlilik teklifi dile getirilir. Bu organizasyon, başka insanların da eşlik ederek; havai fişek için yardımcı olmaları, tezahürat yapmalarıyla toplu bir organizasyona da dönüştürülebilir. Bu evlilik teklif seçeneği, doğrudan teklif etme maksadında olurken şıklık yakalamak isteyen taraflarca yapılabilir.

Yeşillik Alanda Evlilik Teklifi

Balonların Patlatılmasıyla Yapılacak Evlilik Teklifi

Çok sayıda balonun içerisine, sırasına uygun olacak şekilde sevgi cümleleri yazılır. En son balonun içerisine yazılan evlilik teklifiyle, balonların bir sıra halinde dizilmesi gerçekleştirilir. Evlilik teklifini alması planlanan kişinin elindeki bir iğne ile, balonların sırayla patlatılması ve içerisindeki notları okuması sağlanır. En son ki not sayesinde evlilik teklifini almış olacak kişi, bu teklif karşısında şaşkın kalacaktır. Kapalı ortamlarda gösterişle yapılmak istenen evlilik tekliflerinde bu yöntem kullanılabilir.

Şiir Yazarak Evlilik Teklifi Etmek

Şiirler sayesinde insanlar, duygu ve düşüncelerini en sanatlı halde dışa dökerler. evlilik tekliflerinin de en yoğun duygular sonucunda yapılmasını isteyen ve biraz da olsa yeteneği olan taraflar; şiir oluşturarak evlilik teklifi yapabilirler. İsteğe bağlı olarak şiirin bir kısmında, isteğe göre de akrostiş olarak teklif dile getirilir. Şiire ve sanata ilgi duyan, verilen emeği çok fazla umursayan insanların şiir yazarak teklif etmeleri oldukça yaratıcı olacaktır.

Şiir Okunarak Yapılacak Evlenme Teklifi

Anlamlı Günlerde Yapılacak Olan Evlilik Teklifleri

İlişki tarafları için, ortak veya bireysel olarak özel günler bulunur. Her özel gün için kutlama yapılmayabilirken, kutlama yapılan bir zaman diliminde evlilik teklifi de yapılabilir. Kutlama için düzenlenen organizasyon içerisinde, kutlama görüntüsü verilerek teklif yapılır. Hangi işlem sonucunda yapılırsa yapılsın, farklı bir kutlama içerisinde evlilik teklifi almak şaşırtıcı bulunacak ve sevilecektir.

Ses Kaydı Yapan Oyuncaklarla ve Pankart Asılarak Evlilik Teklifi Etmek

Bazı oyuncaklar, içerisindeki kayıt cihazına yerleştirilen kısa bir konuşmayı sesli olarak sunacak şekilde tasarlanmıştır. Bu tür bir oyuncağın içerisine, evlilik için söylenmek istenen cümleler kaydedilerek karşı tarafa hediye edilebilir. Alınan hediye içerisinde, evlilik teklifinin uzun süre anı olarak saklanması da olası bir durumdur.

Bir diğer yöntem olan pankart astırma seçeneğinde ise, özel evlilik teklif cümleleri ve kişilerin isimleri yazdırılır. Oturulan veya ziyaret edilen bir alanda, habersiz olacak şekilde pankart açtırılır ve karşı tarafın görmesi sağlanır. Bu iki yöntem de, basit olan ancak etkisi çok olan teklif yöntemleridir.

Kızgın Olunan Bir Anda Evlilik Teklifi Etmek

Kavga ve tartışmalar, insanlar arasında set oluşturan durumlardır. İlişki yaşayan taraflar için de yıkıcı etkileri bulunan kavgalar, kontrol ele alınırsa avantaja dönüştürülebilir. Küçük bir olaydan ufak çaplı bir tartışma çıkarılarak, en hararetli yerinde ‘evlenir misin’ sorusu dile getirilir. Özellikle aksiyon seven insanlar, bu yöntemle teklif yapabilirler.

https://www.qkadin.com/erkekler-neden-evlilikten-korkar.htm

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (1)
 • comment-avatar
  Mahmut Bakir 3 ay

  Evlilik teklifi için çok güzel öneriler verilmiş. Benim aklıma gelmemiş birçok yaratıcı teklif metodu var. Teşekkürler!