Cildi Yıpratan Besinler

Cildi Yıpratan Besinler

Hep cilde faydalı besinler hakkında konuşmalar yapılır. Her güzellik uzmanının dilinde yer edinmiştir artık cilde faydalı besinler. Ancak her daim cilde faydalı besinler tüketmek, cilde fayda sağlamıyor. Cilde fayda sağlayan besinleri tüketirken, bir yandan da zarar veren besinleri tüketiyor da olabiliriz. Böyle durumlar olmadan, sadece cildimize faydası olan besinlerle beslenerek, zararlı olanlardan uzak durarak, cildimizi beslenme ile belirli bir güzellik seviyesine taşıyabiliriz. Bu nedenle cildimize zararlı besinleri bilmemiz çok önemlidir. Biz farkında olmadan tükettiğimiz bazı besinler, cildimizdeki nemi emer, kurumasına, çatlamasına, gerginliğinin azalıp, sarkık ve kötü görüntüler oluşturmasına neden olur. Böyle olumsuzluklardan uzak durabilmek amacıyla baz besinlerden uzak durmamız en mantıklı seçenek olacaktır.

Peki, bu besinler nelerdir? İşte cildimize zarar veren, cildimizin güzelleşmesinin önüne engeller koyan besinler!
Cildimizin ilk düşmanı şekerdir. Böylesi lezzetli bir yiyeceği, çikolata gibi bir nimetle taçlandırılmış şeker öğelerini neden tüketmemeliyiz? Çünkü şeker, cildimizin gergin görünmesini, kırışıklık görünümünün azalmasına yardımcı olan kolajen maddesine zarar veren bir maddedir. Biz şeker ve şeker içeren tüm besin öğelerini tüketmemiz halinde, cildimizin yaşlanmaya bir adım daha yaklaşmasına neden oluyoruz.

Bunun yanında, bahsedildiği gibi 3 beyaz olan tuz, un ve şekerden uzak durarak, cildimizin sağlıklı olmasına zemin hazırlayabiliriz.

Zararlı olan bir diğer madde alkoldür. İçerisine pek çok zararlı madde içeren alkol, sağlığımıza zararlı olduğu gibi cildimiz için de oldukça büyük bir zarar etkenidir. Cildimizin kuruyup kırışmasına neden olur.

Diğer zararlı besin öğeleri ise, kızarmış yiyecekler ve doğal olarak işlenmiş materyallerdir. Bunlar çok fazla yağ ve tuz içerdiğinden, cildimizin kurumasına ya da yağlanıp çok sivilce çıkmasına neden olmaktadır. Bu durum cildimizin kötü görünmesine neden olacaktır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)