Cildi Gençleştiren Elma-Kayısı Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildi Gençleştiren Elma-Kayısı Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildi Gençleştiren Elma-Kayısı Maskesi Nasıl Yapılır?

Herkes için dış görüntü oldukça önemlidir. Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak, herkesin en büyük isteğidir. Bu görüntüye sahip olabilmek için cilt bakım ürünlerinden faydalanılabileceği gibi, doğanın nimetlerinden yararlanabilmek de mümkündür.

Cildin gençleşmesi ve daha sağlıklı olması için yapılabilecek doğal maskelerin başında elma-kayısı maskesi yer almaktadır.

Elma-Kayısı Maskesi Faydaları Nelerdir?

Bayanların en büyük cilt problemleri arasında sivilceler ve siyah noktalar başı çekmektedir. Elma-kayısı maskesi sayesinde sivilce ve siyah noktalarda kısa sürede iyileşme sağlandığı gözlemlenecek ve temiz, sağlıklı bir cilde kavuşulduğu gözlenecektir.

Elma-Kayısı Maskesi Hazırlanışı

Elma-kayısı maskesinin içerisinde olacak malzemeler oldukça kolay bulunacak malzemelerdir. Bu malzemeler: 1 adet kırmızı elma, 4 adet kayısı ve 1 bardak sudur.

Kayısılar, çekirdeklerinden ayrılarak ve çekirdek çevresindeki yumuşak kısım ayrılarak dörde bölünür. Kırmızı elmanın kabuğu ince şekilde soyulur ve kayısılarla birlikte küçük bir tencere veya cezve içerisinde az bir miktar su ile kaynatılır. Meyvelerin yumuşaması ile kaşıkla ezilen bu meyveler lapa haline gelinceye kadar kaynatma işlemine devam edilir. Kıvamı lapa haline gelmiş olan bu meyveler ılınmak üzere bir kenara alınır ve bekletilir.

Maskenin tamamen ılınmasının ardından cilde sürülme işlemine geçilebilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken maskenin cilt yüzeyinde kalmaması gereklidir, cilde yedirilerek sürülmelidir. Yaklaşık 20 dakika bekletilmesinin ardından bol su ile yüz yıkanır ve maske artığı ciltten temizlenir.

Maskenin uygulanmasının hemen ardından cildin nemlendiği ve tazelendiği gözle görülebilmektedir. Maskeyi haftada bir kez uygulamak fayda sağlanmasını arttıracaktır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)