Buğday Tenli Kadınlar İçin Kışlık Giyim Tüyoları

Buğday Tenli Kadınlar İçin Kışlık Giyim Tüyoları

Her kadının kendisine özgü bir giyim tarzı ve stili vardır. Herkesin kendisine yakışan ve kendisine daha öz güvenli hissettiren bir duruşu vardır. Bu durum karşısında zevkler daha ön plana çıksa da bazı değişmeyen belli başlı kurallar vardır.

Giyim tarzı her ne kadar kişiden kişiye göre değişiklik gösterse de en temelde giyim kurallarının başında kadınların kendi vücut tarzlarını, şekillerini, proporsiyonlarını ve ten renklerini çok iyi tanımaları gerekmektedir. Tüm bunlar belirli kategoriler altında ele alınmaktadır.

Giyim Tarzı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlk olarak vücut tipleri;

 • Ektomorf
 • Mezomorf
 • Endomorf şeklinde sıralanmaktadır.

Vücut şekillerine bakacak olursak eğer;

 • Armut şeklindeki vücutlar
 • Elma şeklindeki vücutlar
 • Dikdörtgen şeklindeki vücutlar
 • Kum saati şeklindeki vücutlar
 • Çilek şeklindeki vücutlar olarak gruplandırılmıştır.

Son olarak inceleyeceğimiz başlığımız ise kadınların belki de en çok dikkat etmeleri gereken noktalardan birisidir. Tabi ki kişilerin ten renklerini tanımlarından bahsediyoruz.

Ten Rengine Göre Giyim Nasıl Olmalıdır

Sıralayacak olursak eğer;

 • Beyaz tenli vücutlar
 • Buğday tenli vücutlar
 • Esmer tenli vücutlar olarak sıralayabiliriz.

Her ten renginin kendisine ait bir giyim rengi ve renk skalası vardır. Gelin şimdi bunları teker teker inceleyelim.

Beyaz Tenli Vücutlar için Giyim Tarzı

Beyaz tene sahip kadınlar her zaman açık ve romantik olan renklerden geri durmalıdırlar. Açık bir ten ve açık renge sahip kıyafetler onları daha soluk göstereceklerdir. Bu yüzden daha çok köyü renkli kıyafetlere yönelmeleri önerilmektedir.

Buğday Tenli Vücutlar için Giyim Tarzı

Buğday tene sahip bireyler ise romantik olarak adlandırdığımız kıyafetleri tercih edebilirler çünkü bu renkler onlar için yaratılmış gibidir. Nude, pudra, bebe mavisi, şu yeşili, sarı vb. renkler bu grup içerisinde yer almaktadır.

Özellikle yaz aylarında bu renk bluz, gömlek ve açık renkli pantolonlar her zaman onların dolaplarında yer almalıdır. Buğday tenli kadınlar için kışlık giyim tüyoları incelenecek olursa eğer; pudra, su yeşili, nude, parlament, fuşya, sarı, beyaz vb. renkler çerçevesinde kazaklar, kadife ürünler, kaban ve mantolar, hırkalar, ceketler ve bereler tercih edebilirler.

Özellikle kaban ve mantolarda seçtikleri renkler onların genel olarak dışarıya karşı duruşlarını fazlasıyla etkilemektedir. Bu renkler arasından belki hepsi sizin gözünüze hoş gelmeyebilir bu yüzden alacağınız veya giyeceğiniz kıyafetleri ayna karşısında mutlaka deneyerek, göz renginizi, gülüşünüzü, saç renginizi ve ten renginizi ne kadar ön plana çıkardığına bakmanızı tavsiye ederiz.

Aslında kışlık veya yazlık giyim çok fazla fark etmiyor. Önemli olan size ve ten renginizi ne kadar uyup sizin yıldızınızın parlamasına ne kadar yardım ettiğidir.

Esmer Tenli Kadınlar İçin Giyim Tarzı

Esmer Tenli kadınlar da aslında kısa ve net bir ayrım söz konusudur. Koyu renklerden kaç ve olabildiğince açık renkli kıyafetler tercih etmeleridir. Beyaz, krem, vizon, nude, pudra, vb. açık renkler esmer tenli kadınların vazgeçilmez renkleri arasında yerlerini almalıdırlar.

Kadınların giyim konusundaki hassasiyeti herkes tarafından fazlaca bilinmektedir. Burada verdiğimiz bilgiler doğrultusunda tercih edilen giyim stilleri ve renkleri kişilerin daha iyi görünmeleri ve kendilerini kıyafetleri ile bir bütün hissetmeleridir.

Kişinin teni hangi renk olursa olsun her ten renginin kendince zorlukları vardır. Fakat açık tenli ve esmer tenli kadınların tercih etmesi gereken renkler gayet nettir. Buğday tenli kadınların tercih edecekleri renk skalası biraz daha karışık olduğu için doğru tercihi yapmak çok önemlidir. Buğday tenli kadınlar için giyim tüyoları bu yüzden daha değerli bir hal almaktadır. Söylediğimiz renkler arasından kendilerini ön plana çıkarıp yıldızlarını parlatan renkleri bulmak ve giymek onlar için çok değerlidir.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)