Avrupa’nın Alışveriş Başkentleri, Yurdışında Alışveriş

Avrupa’nın Alışveriş Başkentleri, Yurdışında Alışveriş

Avrupa seyahatine çıkacaksanız, kendinize mutlaka alışveriş için gezecek bir zaman dilimi ayırmalısınız! Eğer siz de sokakta diğerleriyle aynı tarz kıyafetler giymekten bıktıysanız, sizler için yurtdışında alışveriş yapılacak yerler hakkında ufak bir araştırma yaptık.

  • New York Alışveriş Merkezleri; Eğer Amerika turu yapacaksanız, alışveriş yapmak için mutlaka New York şehrine uğramalısınız! Farklı ülkelerden New York şehrine gelen her turist mutlaka Macy’s alışveriş merkezine uğramıştır. Çünkü bu alışveriş merkezinde neredeyse bulabileceğiniz her şey var. Giyimden dekorasyona, aksesuarlardan mutfak gereçlerine kadar istediğiniz tüm ihtiyaçları burada bulabilirsiniz. Üstelik bu alışveriş merkezinde turistlere özel %10 indirim de mevcut! İndirimlerden yararlanmak için pasaportunuzu göstermeniz yeterli.

 

  • Roma Alışveriş Merkezleri; Roma’ da alışveriş yapmak sandığınızdan daha kolaydır. Çünkü Roma’da neredeyse her sokak başında alışveriş için kurulmuş pazarlar vardır. Eğer hem ekonomik hem de şık kıyafetler arıyorsanız, Anterprima, Brighenti, Cesari, Dolce Gabbana, Fendi, La Perla mağazalarını mutlaka gezmelisiniz. Bu ünlü markalar özellikle giyim ve ayakkabı üzerine oldukça isim yapmış firmalar arasında yer alır.

 

  • Paris Alışveriş Merkezleri; Paris’te alışveriş yapılacak yerler denilince ilk akla gelen yerler  Le Marais,  Le Marais ve Şanzalize caddeleridir. Bunun dışında 2.el eşyaların vermiş olduğu hatıralar ilginizi çekiyorsa; Paris’in kendine has sokak pazarlarına bakmadan geçmemelisiniz! Les Puces de Montreil, Porte de Vanves pazarlarını gezmenizi öneririz.

 

  • Londra Alışveriş Merkezleri; Eğer alışveriş yapmak için yüklü miktarda bir limitiniz varsa, Londra’da alışveriş yapmak tam size göre olacaktır. Diğer Avrupa ülkelerine göre Londra, giyim sektörü bakımından çok daha pahalı olsa da, farklı ve gösterişli tüm ürünleri burada bulabilirsiniz. Londra’da alışveriş yapılacak yerler arasında önerilecek ilk yer Harrods alışveriş merkezidir. Londra’da en lüks alışveriş yeri olarak bilinir. Fakat bu ünlü alışveriş merkezinde aşırı para harcamak istemiyorsanız, indirim günlerini takip etmenizde fayda var.
  • Amsterdam Alışveriş Merkezleri; Amsterdam’da alışveriş yapmak demek, Pazar sokaklarının araçlara kapalı olmasıyla alışverişi son derece zevkli bir halde tamamlamak demektir. Çünkü Amsterdam’ın alışveriş noktalarının çoğunda araçların girmesi yasaktır. Bunun yanı sıra Kalverstraat caddesi, Amsterdam’da alışverişin yapıldığı en kalabalık caddeleri arasında yer alır. Eğer sadece giyim konusunda değil, alkollü içeceklere de merakınız varsa, Beethovenstraart caddesini çok seveceksiniz. Amsterdam’ın güneyinde kalan bu ünlü cadde, oldukça kaliteli şaraplarıyla nam salmış nadide alışveriş caddelerinden biridir. Son olarak alışveriş konusunda maddi sıkıntınız yoksa P.C. Hooftstraat caddesine de uğramanızı tavsiye ederiz. Burada dünyaca ünlü markaların özel koleksiyonlarını rahatça bulabilirsiniz.
CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)