Aşk Acısı Nasıl Geçer

Aşk Acısı Nasıl Geçer

Öncelikle tek aşk acısı çeken kişinin siz olmadığınızı kabullenmelisiniz. Zaman her şeyin ilacıdır sözü tam da bu durum için geçerlidir aslında. Henüz yeni ayrıldığınız sevgilinizi özlemeniz veya öfkeli olmanız hissedebileceğiniz en doğal duygular arasında yer alacaktır. Peki, tüm bunların dışında uygulayabilecekleriniz nelerdir ve aşk acısı nasıl geçer?

  • Ağlamaktan Çekinmeyin! Aşk acısı çekerken duygularınızdan kaçmayın. Biten bir ilişkinin ardından yas tutmak, içinizde kalan tüm öfkenin dışa çıkmasına yardımcı olacaktır. Duygularınızdan kaçmanız sizin çekeceğiniz acının daha uzun sürmesine neden olacaktır. Hissedeceğiniz tüm olumsuz duygular sizin ileri ki dönemde ruhsal olarak daha rahat bir dönem yaşamanızı sağlayacaktır.
  • Yalnız Kalmaktan Korkmayın! Bu süre zarfında kendinizi yalnız ve boşlukta kalma hissi yaşayabilirsiniz. Ona hem ihtiyaç hissederken aynı zamanda da öfkeliyseniz, yalnızlığınızı avantaja çevirebilirsiniz. Yalnız kaldığınız dönem içinde kafanızı dinleyebileceğiniz ve sadece kendinizi düşünebileceğiniz bir ortam oluşturmaya çalışın. Biten ilişkinizdeki yanlışlarınızı ve doğrularını sakinleştikten sonra iyice analiz ederek, bundan sonraki hayatınızda aynı yanlışlar yapmaktan kendinizi koruyabilirsiniz. Yalnız kalmanız, kendi iç sesinizi dinlemeniz için önemli bir şans olduğunu unutmamalısınız.
  • İçinizdeki Öfkeyi saklamayın! Biten bir ilişki sonrasında mutlaka ona söylemek istediğiniz birkaç söz ve düşünce olacaktır. Bu tür düşüncelerinizi elbette kendisine söyleyebilirsiniz. Fakat bunu öfkenizin tamamen dindiğinden emin olduktan sonra yapmanızı tavsiye ederiz. Siniriniz tamamen geçtikten sonraki düşünceleriniz, önceki duygu ve düşüncelerinizden farklı olacağından emin olabilirsiniz. Bu yüzden aşk acısı için yapılacaklar arasında; söylemek istediklerinizi içine atmamanız yer almalıdır. Elbette saygı çerçevesini korumaya özen göstererek…
  • Onu Unutmak İçin Bunu Yapmayın! Sırf onu unutabilmeniz için yeni bir sevgili bulmaya çalışmayın. Henüz biten bir ilişki ardından kendinizi dinlemeden yeni bir ilişkiye sığınmanız tam tersi bir etki yaratabilir. Yeni ilişkinizle önceki sevgilinizi karşılaştırma olasılığınız yüksek olacağından, onu daha çok özleyebilirsiniz. Üstelik sırf birini unutmak için yeni biriyle ilişkiye başlamak hem kendinize hem de karşınızdaki erkeğe haksızlık olacaktır. Eğer aşk acısını yenmek istiyorsanız, anılarınızın üstüne gitmek yerine kendinize vakit harcamanız kendinize daha fazla yetebilmenizi sağlayacaktır.
CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)