Anne Sütünü Arttıran En Temel Gıdalar

Anne Sütünü Arttıran En Temel Gıdalar

Yeni doğum yapan annelerin tek derdi bebeklerini yeterli anne sütüyle besleyebilmektir. Uzmanlar bebeklerin ilk altı ay sadece anne sütüyle beslenmesi gerektiği, iki yaşına kadar da ek gıdalarla birlikte anne sütüne devam edilmesi gerektiği konusunda hem fikirler. Bu sebeple anneler, her zamankinden daha özenli beslenerek doğanın mucizesi olan anne sütünü artırmaya çalışırlar.

Bol Su İçmek Anne Sütünü Artırır

Anne sütünü artırdığı iddia edilen fabrikasyon ürünü pek çok gıdaya onlarca lira vermek yerine doğanın insanlara armağanı olan suyu bolca tüketmek gerekir. Anne su ve diğer sıvı gıdaları ne kadar çok tüketirse süt de o oranda artacaktır.

Sebze ve Baklagiller Çorbası Tüketmek Anne Sütünü Artırır

Sıvı gıdaların anne sütünü artırıcı etkisini belirttikten sonra çorbaları es geçmek olmaz. Bu sebeple özellikle sebzelerden ve kuru baklagillerden yapılan çorbalar vücudun süt üretimini artırmaktadır. Bu çorbalara yoğurtlu terbiye yapıldığında bu üretim katlanarak artacaktır.

Pirinç Yerine Bulgur Tüketenlerin Sütü Daha Fazla Olur

Bulgur, pirinçten daha ucuzdur ve daha faydalıdır. Bu sebeple normal şartlar altında pirinç pilavı yerine bulgur pilavını tercih etmek daha akıllıca olacaktır. Özellikle de bulgurun anne sütünü artırıcı etkisi olduğu bilimsel verilerle kanıtlandığından, emziren annelere bulgur çorbaları ve yemekleri tavsiye edilmektedir.

Yulaf ve Süt Karışımı Anne Sütünü Artırır

Demir eksikliğinin anne sütü üretimini azalttığı bilindiğinden demir açısından zengin olan yulafın tüketilmesi faydalı olacaktır. Sabahları aç karnına bir kâse yulaf ve süt karışımı tüketen annelerin sütlerinde artış olduğu bilinmektedir.

 

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)