Aile ve Evlilik Terapisi Hakkında Genel Bilgiler

Aile ve Evlilik Terapisi Hakkında Genel Bilgiler

Anne, baba ya da çocuklar ile kurulan ilişkilerde yaşanan sorunlar nedeni ile belli dönemlerde aile ve evlilik terapisine ihtiyaç duyulabilmektedir. Hazırlamış olduğumuz bu yazıda aile ve evlilik terapisi hakkında genel bilgiler edinebilirsiniz.

Aile ve Evlilik Terapisi

Aile ve evlilik terapisinin öncelikli amacı tüm aile bireylerinin zorlu süreçleri birlikte atlatabilmesi ve bu durumdan en az zarar ile çıkabilmesidir. Aile ve evlilik terapisi yalnızca aile içinde değil, sosyal çevrede de olumlu etkiler elde edilmesine olanak tanımaktadır.

Çiftler ve ya eşler arasındaki çatışmanın çözüme kavuşturulmaması, bu etkinin çok daha uzun senelere yayılmasına neden olabilmektedir Bu nedenle aile bireylerinin kurmuş oldukları yakın ilişkiler desteklenmeli ve sorunlar bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. Bu terapi ile yalnızca çözüm üretilmemekte aynı zamanda sorunlarla nasıl başa çıkılması gerektiği öğrenilmektedir.

Aile ve Evlilik Terapisine Kimler Katılabilir?

Aile ve ikili ilişkilerde sorun yaşayan herkes aile ve evlilik terapisi hizmetlerinden faydalanabilir. Bu terapi aynı zamanda diğer tedavi ya da terapi yöntemleri ile birlikte de kullanılabilir.

Aile ve evlilik terapisi bazen mahkeme tarafından yasal olarak da gerekli görülebilmektedir. Örneğin boşanma davalarında bu duruma sıklıkla rastlanır.

Bu terapi bazen çiftlere tek tek verilebildiği gibi, bazen de tüm aile üyelerine birlikte sunulabilmektedir. Aile ve evlilik terapisi seansları duruma bağlı olarak farklılık göstermektedir.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)