Lohusa Pijama Modelleri ve Özellikleri Nelerdir

Lohusa Pijama Modelleri ve Özellikleri Nelerdir
  • Genel
  • Eylül 7, 2020 11:54 am
  • 0
  • 1
  • A+
    A-

Hamilelik dönemi birçok kadın için hassas ve zorlu bir dönemdir bu dönemde anne ve anne adayları kendilerini rahat, ferah temiz ve hafif hissetmek isterler. Giydikleri kıyafetler içerisinde hem mutlu olmak hem de kendilerine yakıştığını bilmek isterler.

Günümüzde tekstil sektörünün bir bölümü sadece kadınların bu dönemlerinde onlara değişik alternatifler sunmak için çalışmaktadır. Bu o kadar önemli bir çalışma alanıdır ki. Kadının her haliyle güzel ve muhteşem bir varlık olduğunun destekleyicisidirler.

Hamile pijaması ve lohusa döneminde giyilen pijamalar tekstil alanında başlı başına ayrı bir uzmanlık olarak gelişmiştir. Bu konuda uzman kişiler konunun hassasiyetinin farkında olarak ve teknolojinin imkanlarını da kullanarak her sezon yeni modeller ve alternatif ürünlerle kadınların bu özel dönemlerinde onlara hizmet etmeye taliptirler.

Lohusa Pijaması Kesim Özellikleri

Lohusa Pijama alışverişine çıktığınızda birçok alternatif içerisinde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. İlk dikkat edeceğiniz özellik bol kesim olması ve özellikle göğüs ve göbek çevresini özgür bırakabilecek bir model olmasıdır. Çünkü nasıl normal insanların beden ve vücut ölçüleri farklı ise hamilelerinde vücut yapıları birbirinden farklıdır.

Pijamanın altıda üstü kadar önemlidir. Doğum öncesi ve sonrası kullanım kolaylığı sağlamalıdır. Göbek çevresini sıkmamalı hareket kolaylığı sağlamalıdır. Pijamanın yakası geniş ve açılabilir özellikte olmalıdır. Bu tip modeller hem giyinip soyunmayı kolaylaştırdığı gibi emzirmede de pratiklik sağlar.

Hamilelikte ve Lohusa Dönemi Pijama Seçiminde Kumaş Özellikleri

Kumaş çok önemli bir kriterdir. Hamile pijama ve lohusa pijaması esnek hafif ve terletmeyen bir kumaştan imal edilmişse amaca ulaşmış demektir. Çünkü bazı hamile veya lohusa kadınlarda hormon değişimlerinden dolayı ya da kişisel özelliklerden dolayı daha çok terleyebilirler. Kumaş hafif ve havadar olursa onları rahatlatacaktır.

Kumaş pamuklu kumaştan yapılmış olmalı ve tüylü ve kabarık olmamalıdır çünkü kumaştan gelebilecek tüy-hav bebeğin ağzına burnuna hatta gözüne kaçıp bebeğe zarar verebilir. Pijama da kullanılan süs malzemeleri de yumuşak bebeği ve sizi kaşındırmayacak, rahatsız etmeyecek türden olmalıdır. Pul, payet, sert dantel ve sert güpürlerden kaçınılmalıdır. Bunlar hem sizi hem de kucağınıza aldığınızda veya emzirdiğinizde bebeğinizi rahatsız edebilir. Pijamanın alt kısmında kullanılan bel lastiği göbeği rahatsız etmeyecek kadar yumuşak ama belden düşmeyecek kadarda esnek olmalıdır.

Önden Düğmeli Modellerin Sağladığı Kolaylık

Önden düğmeli pijama bebeği emzirme açısından en kullanışlı modeldir. İhtiyacınız kadar düğmeyi açıp bebeğinizi rahat bir şekilde emzirme olanağı tanır. Burada dikkat edilecek husus düğmelerin küçük ve köşeli olmamasıdır olmasıdır. Bu sayede bebeği ve sizi rahatsız etmez.

Hamilelik ve lohusalık dönemlerinde sık sık üzerimizi değiştirmemizi gerektiren aksaklıklar yaşayabiliriz. Bu yüzden imkanlarımız ölçüsünde yedek pijama bulundurmalısınız. Biri kirlendiğinde bir diğeri ile değiştirebilmelisiniz. İşte bu durumlar için aldığımız ürün sık yıkamaya ve deterjanlara karşı dayanıklı olmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ