Kol Kaslarını Sıkılaştırmanın Kolay Yolları

Kol Kaslarını Sıkılaştırmanın Kolay Yolları

Vücudun yer çekiminden en fazla etkilenen kısımlarından biri olan kol kasları, mutlaka spor ve egzersizlerle sıkılaştırılması gerekmektedir. Hareketsiz bir yaşam ilerleyen yaşla birlikte kolların sarkmasına ve kötü bir görüntüye neden olmaktadır.

Kıyafet seçiminin dahi zorlaşmasına neden olan sarkık kol kasları, gereken özen gösterildiğinde kısa zamanda sıkılaşacak bölgelerden biridir. Dışardan etki edebilecek doğal reçetelerin yanı sıra kol kaslarına yönelik egzersizler gibi pek çok yöntem, kısa kollu kıyafetlerin büyük bir özgüvenle taşınmasına imkân verecektir.

Kol Kaslarını Sıkılaştıran Egzersizler

Bölgesel vücut kaslarını iyileştiren egzersizler çeşitli nedenlerden dolayı kasların toparlanmasını sağlamaktadır. Çok fazla çeşitte olan kol kaslarını sıkılaştıran egzersizlerde zayıflamış haldeki kasların yeniden canlandırmak mümkündür. Kadınların en çok hayıflandıkları bir konu olarak, düzenli spor ve kolu çalıştıran egzersizler ile hayran kalınası kollara sahip olunabilir.

Kol kaslarını sıkılaştırma da biceps ve triceps gibi egzersiz hareketleri sıklıkla önerilen egzersizler arasında yer almaktadır. Kolun ön ve arka kısımlarını çalıştıran hareketler sayesinde yeteri kadar ince ve sıkı kollara sahip olunmaktadır.

Ağırlıklar İle Kol Sıkılaştırma

Kolların sıkılaşmasını sağlamak amacıyla tercih edilebilir egzersiz yöntemleri arasında ağırlık çalışmaları en iyi sonucu verecek seçeneklerden biridir. İlk etapta 3 kiloyu geçmeyen ağırlık aletleri ile egzersizlere başlanarak sarkmış durumdaki kol kaslarının toparlanması sağlanabilir.

Ağırlık egzersizlerinde yardımcı aletlerin yanı sıra kişi kendi vücut ağırlığından yararlanarak da kol kaslarını çalıştırabilir. Sıkça kilo alıp vermek, yaş alma ve hamilelik gibi nedenlerden dolayı kolunun üst kısmının görüntüsünden şikayetçi olan bayanlar evde yapılabilecek hareketlerle muazzam bir görüntüye kavuşabilirler.

Kol Kaslarını Güçlendiren Egzersizler

Zaman içerisinde kasların zayıflaması kolların zayıf ve sarkık durmasına neden olmaktadır. Etkili bir sıkılaştırma için ise öncesinde güçlendirme egzersizlerine ağırlık verilmelidir. Düzenli aralıklarla yapılan egzersizler sayesinde kol bölgesinde azalmış olan kas kütlesinin artmasını ve sonrasında sıkılaşmasını sağlamak mümkündür.

Bayanların rahatlıkla yapabilecekleri yarım şınav hareketi kola verilen ağırlık sayesinde kol kaslarının çalışmasını ve güçlenmesini sağlamaktadır. Kol kaslarını güçlendirmek için dumbell ile egzersizler yapmak da oldukça etkilidir. Direkt olarak koldaki kaslara etki eden egzersizler sayesinde sıkılaşma öncesinde güçlendirme hareketleri verilen çabanın uzun vadede etkili olmasını sağlayacaktır.

Kol Sarkmaları Sporla Düzelir Mi?

Vücutta oluşan tüm sarkma ve deformasyonları gidermede etkisi yüksek olan spor, kol kaslarını sıkılaştırmanın da en ideal yoludur. Fazlasıyla sıkı olmayan bir vücut yapısı sarkık kol kaslarının başlıca etkenlerinden biri iken, sporsuz bir yaşamda vücudun kolayca sarkmasına zemin hazırlamaktadır.

Beslenme ve vücudu dışardan besleyen güzellik maskeleri kol sarkmalarının önüne geçilmesindeki diğer önemli faktörler olmasına karşın, spor mutlaka zaman ve emek verilmesi gereken bir konudur. Spor sayesinde hızı artan metabolizma ile birlikte kol kaslarını çalıştırmaya ağırlık verilmesi sonucu olabildiğince hızlı ulaşmayı sağlayacaktır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Selvi Atay 6 sene

    Yazınız gayet güzel ve hoş bir de spor için yapılması gereken hareketleri görebileceğimiz bir video eklerseniz çok sevinirim.