Kış Aylarında Makyaj Yaparken Dikkat Edilecekler

Kış Aylarında Makyaj Yaparken Dikkat Edilecekler

Kış aylarında makyaj yaparken göz alıcı görünmek kadar, cildi besleyen ve nemlendiren ürünlerin tercih edilmesi de önemlidir. Artık birçok kozmetik ve makyaj ürünün içeriğinde cildi besleyen formüller yer almaktadır. Özellikle bu ürünleri tercih ederek, kış aylarında soğuk havaların cilde olumsuz etkilerinin yanı sıra, makyajında olumsuz etkilerinden korumak gerekir. Ayrıca kış makyajında renklerin ve farklı ürünlerin tercih edilmesinden dolayı pek çok farklılık dikkat çekmektedir.

Kış makyajı için öncelikle cildinizin nem düzeyini koruyan bir nemlendirici kullanmanız önerilir. Sonra, göz çevresi ve burun köşeleri gibi kuru bölgeler için fazladan bir nemlendirici uygulayabilirsiniz. Ardından, güneş izlerini maskeleyen bir güneş koruyuculu fondöten kullanabilirsiniz. Allıklar kışın daha koyu ve sıcak renklerle kullanılabilir. Dudaklar için kışın daha yoğun ve daha kalıcı olan dudak kalemleri veya dudak kalemleri tercih edebilirsiniz. Son olarak, göz makyajınız için koyu ve yoğun renkli göz farları ve maskara kullanabilirsiniz.

buğday tenli kadınlar için kış makyajı

Kışın Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir

Açık renklerin sıklıkla tercih edildiği yaz aylarının aksine, kış makyajında koyu renkler tercih edilmelidir. Gözü ön plana çıkaran tekniklerin yanı sıra gri ve füme kış makyajında göze uygulanabilecek en ideal renklerdir. Göz makyajı öncesinde kışın daha soluk renge sahip olan cilt rengini canlandırmak için kırmızı tonlarındaki allık seçimi doğru olacaktır. Ayrıca gözaltı morluklarına özen göstererek kapatıcı kullanmak önemlidir. Kış makyajında göze uygulanacak makyaja başlamadan öce göz kapaklarını nemli tutacak ürünler kullanılmalıdır. Kışın kuru havaların direkt göze temas etmesi ile bu kısımlar olumsuz etkilenebilmektedir.

beyaz tenli kadınlar için kış makyajı

Mevsimlere göre makyaj rengi ayrımı kulağa ilginç gelse de, renklerin uyumunu mevsimlere göre uygulamak başarılı bir makyajın vazgeçilmezleri arasındadır. Her sezon değişen makyaj renkleri arasında 2023 makyaj renkleri, siyah ve morun en iddialı tonlarını kapsıyor Özellikle makyajın renkli olmasından yana olan bayanlar, kış makyajı için hem renkli hem de koyu bir renk için moru tercih edebilirler. Aydınlık görünen bir gözde mor renginin en ilgi çekici halini görmek, kış aylarında bayanları birçok yerde dikkat çekici güzellikte olmalarını sağlıyor.

Gözler belirgin olacak şekilde makyaj tamamlandıktan sonra sıra dudak makyajına gelmektedir. Kışın dudak makyajında yine koyu tondaki renkler tercih ediliyor. Dudak kalemi ile çerçevelenen dudaklar, kış makyajı için olmazlar arasındadır.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)