İzmir’de Haftasonu Kamp Yapılabilecek Yerler

İzmir’de Haftasonu Kamp Yapılabilecek Yerler

İzmir, havası ve iklim şartlarının uygunluğu nedeniyle dört mevsim kamp yapılabilecek nadir şehirlerden biridir. Güneş ve ılık hava her an için kamp yapma fırsatını verir sizlere. Deniz kampı veya kara kampı hangisini tercih ederseniz seçenekler sunar. izmir’de haftasonu kamp yapılabilecek yerler nerelerdir, nasıl kamp yapılabilir?

Selçuk – Şirince’de Varil Camping

Ünlü şarkıcı Hayko Cepkin’in d kurucuları arasında olduğu Varil Camping, 9 dönüm bir arazi üzerine kurulmuştur. Özelliği ise hiçbir ağaç kesilmesine izin vermeden tamamen doğal ve ağaçlar arsında kurulmuş olmasıdır. Diğer bir özellik ise buraya gelirken evcil hayvanlarınızı getirebilirsiniz, onlar için özel barınaklar hazırlanmış ve kalacakları yerler ayrılmıştır. Burada kamp yaparken etrafta ördek, kaz, eşek gibi hayvanlar görebilirsiniz. Taş ev, bahçe evleri, çadır gibi konaklama imkânları vardır, çadır buradan verilebileceği gibi kendi çadırınızı getirerek konaklayabilirsiniz de. Odaların içlerinde kendine ait tuvalet ve banyoları bulunuyor, çadırlar için ise ortak kullanım alanları mevcuttur. Konaklamak istemezseniz sabah kahvaltıları için gelebileceğiniz bir kamp yeridir, kahvaltı, yemek için gelebilir çeşitli etkinliklerden faydalanabilirsiniz. Yapay plajı ve havuzu bulunan kampta plaj voleybolu, basketbol, voleybol oynayarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Karagöl Orman Kamp Alanı

İzmir’e çok yakın mesafede bulunan Yamanlar dağında Karagöl’de göl kenarında kamp yapabilirsiniz. Sessiz ve sakin bir kamp yapmayı planlıyorsanız doğayla iç içe huzurlu bir yer olan burayı düşünebilirsiniz. Karagöl’de kamp yaptığınızda etrafta bulunan yeme içme alanlarının çok olması ve restoran – cafe sayısının bol olması nedeniyle çok rahat edersiniz. Bulaşık yemek gibi sorunlarla uğraşmaz sadece keyfinize bakarsınız. Yaz – kış kamp yapma olanağınız vardır, dört mevsim açık bir kamp alanıdır, fiyatları da çok uygun olduğu için rahatlıkla gelip konaklayabileceğiniz bir yerdir. Tuvalet, duş için ortak alanları mevcuttur.

Türkmen Şelalesi

Özel bir işletme tarafından işletilmeyen bu kamp yerine çadırınızı alıp gelebilir ve şelale yakınında kamp yapabilirsiniz. Doğanın göbeğinde elektrik ve su olmayan bir yerdir bu nedenle tedbirli gelmelisiniz, içme suyunuzu yanınızda getirmelisiniz. Çay kahve yapmak için akarsudan su alıp kullanabilirsiniz, hiçbir ücret ödemeden ailenizle gelip kalabileceğiniz harika bir alandır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)