İzmir’de Gezilecek Yerler

İzmir’de Gezilecek Yerler

Tatil denildiğinde akla gelen şehirlerden biri de İzmir’dir. Hem doğal güzelliklere hem de tarihi zarafete sahip olan İzmir’de görülmeye değer pek çok güzellik yer almaktadır. Bilhassa yaz turizminin en hareketli geçtiği merkezlerden biri olan şehirde her bütçeye uygun otel bulmak da mümkündür. Üstelik mevsimlik kiralık evler, hoteller ve apartlar da tatilinizi çeşitlendirmenize yardımcı olmaktadır.

  • Foça’da Tatil Yapmak ve Gezilecek Yerler

Küçük fakat sevimli bir tatil beldesine ihtiyacınız varsa tercih edebileceğiniz en ideal nokta Foça’dır. İzmir’e yakınlığına rağmen kendinden hiçbir şey kaybetmeyen Foça, doğal güzelliklerle sarılı muhteşem bir sahile sahiptir. Sakin bir tatile ihtiyaç duyan herkesin hayran kaldığı küçük bir kasaba özelliği taşıyan Foça aynı zamanda otel, hotel tarzı konaklama alternatifleri de bulundurmaktadır.

  • Sığacık’ta Tatil Yapmak ve Gezilecek Yerler

İzmir’in pek de bilinmeyen herkesin uğrak noktalarından biri olmayan adreslerini arıyorsanız Sığacık ideal bir nokta olacaktır. İzmir’in güneybatısında yer alan tatil beldesi kalesi ve sahili ile eşsiz bir manzara fırsatı sunmaktadır. Seferihisar’ın mahallelerinden biri olan Sığacık gün doğumunu, gün batımını izleyebileceğiniz güzel bir mahalledir. Kalabalıktan kaçmak, kendinizi dinlemek isterseniz antik kent özelliği ile sizi hayran bırakacağına emin olabilirsiniz.

  • Pamucak’ta Tatil Yapmak ve Gezilecek Yerler

İzmir denildiğinde akla gelen adreslerden biri Efes’tir. Muhteşem bir tarihi eser görmek isterseniz Efes, Selçuk beldesini kesinlikle gezmelisiniz. Ne kadar etkili bir yapı olduğunu görebilirsiniz. Hem tarihi hem de doğal bir tatil arayışında olanlar Efes, Selçuk civarını tercih edebilir.

Aracınızla yalnızca 5 dakika sürecek olan Pamucak plajı, tarihi gezintiniz kadar etkileyici olacaktır. Doğanın en güzel görüntülerini kaydedeceğiniz bu plajdan sonra Şirince Köyü’ne geçmeniz de mümkün. Şirince, eşsiz ve etkileyici samimi havasıyla tarihinizi unutulmaz kılacaktır.

  • Urla’da Tatil Yapmak ve Gezilecek Yerler

İzmir’de tatil denildiğinde akla gelen ilk şey denizdir. Urla’da aradığınız plajı, deniz havasını rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Türkiye’nin en eski limanlarından birine sahip olan Urla, Liman Tepe ile gezilecek alternatifler de sunmaktadır. Kalabalık tatil beldeleri sizi rahatsız etmiyor, hareketli plajlardan hoşlanıyorsanız Urla oldukça güzel bir seçenek olacaktır.

12 ayrı yarımadası ve irili ufaklı koyları ile etkileyici bir doğal güzelliğe sahip olan Urla, uğrayan herkesi etkilemektedir. Her yıl tatiliniz için alışkanlık haline getirmeniz ise kaçınılmazdır.

  • Dikili’de Tatil Yapmak ve Gezilecek Yerler

Yalnızca Türkiye değil dünyanın pek çok ülkesinden turist ağırlayan Dikili, tatil denildiğinde bahsi geçen önemli noktalardan biridir. Ayvalık’ın komşularından biri olan adres aynı zamanda ziyaretçi akınına uğrayan ilçelerden yalnızca bir tanesidir.

Dikili’de yer alan antik kent, koylar, Çandarlı Kalesi tatilinizin farklı açılardan renklenmesine yardımcı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra Âşıklar Şelalesi ise görülmeye değer muhteşem bir manzaraya sahiptir. Dikili’de tatil yapmak çok yönlü vakit geçirmeyi mümkün kılmaktadır.

İzmir’de Gezilecek Yerler ve Turistik Alanlar

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Hande Kaya 2 sene

    En çok Karşıyaka’yı seviyorum, oldukça güzel işletmeler ve insanları çok saygılı.