Cilt Bakımında Kore Güzelliği

Cilt Bakımında Kore Güzelliği

Kore güzelliği, Koreli kadınların güzellik sırları, Kore kozmetiği… Bu ibareler son yıllarda çok fazla duyulan ve merak edilen cümlelerdir. Özellikle güzellik ve bakım anlamında kendine yatırım yapmayı sevenlerin yakından takip ettikleri Kore kozmetik sektörü, Türkiye’de pek çok kadın tarafından tercih edilen markaları ile dikkat çekmektedir. Bu markaları en rahat ve kolaylıkla satın alabileceğiniz en güvenilir adres de Korendy Türkiye’dir. Korendy Türkiye, Kore’nin en sevilen ve tercih edilen ürünlerini ayağınıza kadar getirmekle kalmayıp, detaylı bilgilerle ihtiyacınız olanı bulmanıza yardımcı olmaktadır. Siz de Koreli kadınların güzellik sırları gibi gizemli bir güzelliğe kavuşmak istiyorsanız, cildinize en uygun ürünler ile bakımınıza başlayabilirsiniz.

En Fazla Karşılaşılan Cilt Sorunları

Cilt sorunları, kimi doğuştan kimi kullanılan yanlış ürünler ile kaynaklanan pek çok maddeyi içermektedir. Akneler, lekelenmeler, siyah noktalar cilt sorunlarından kabul edilip, çoğu insanın muzdarip olduğu konulardır. En sık karşılaşılan cilt sorunları denildiğinde akla siyah noktalar ve akne gelmektedir. Siyah noktaların da zaman içinde akneye döndüğünü de unutmamak gerekir.

Siyah Noktalar Neden Oluşur?

Kadın erkek pek çok insanın sorun yaşadığı siyah nokta, tedavisi mümkün olan cilt sorunlarından birisidir. Siyah noktalar, gözeneklerin tıkanması sonucu oluşan, ciltte kötü görüntüye neden olan bir sorundur. Kir, toz, fazla yağ, makyaj gibi nedenlerden dolayı tıkanan gözenekler, cildin yeteri kadar temizlenmemesi sonucu siyah nokta başta olmak üzere çeşitli sorunları meydana getirmektedir.

Siyah noktalar vücudun çeşitli bölgelerinde görülebilmekle birlikte en fazla karşılaşılan burun ve cilttir. Özellikle sebumun yoğun olarak biriktiği ve gözeneklerin daha belirgin olduğu yerlerde daha fazla dikkat çeken siyah noktalardan, Korendy Türkiye’den ulaşabileceğiniz cildinize en uygun Kore marka kozmetik ürünü ile kurtulabilirsiniz. Örneğin siyah nokta kremi . Siyah nokta kremi, ciltte kötü görüntüye neden olan bu noktalardan kurtulmanız için tasarlanmış, en kullanışlı ve tercih edilen kremlerden biridir. Hassas ciltler için tasarlanmış olan bu kremleri bakım rutininize eklediğiniz takdirde hem mevcut siyah noktalardan kurtulacak hem de yeni nokta oluşumlarının önüne geçmiş olacaksınız. Ancak elbette krem tek başına yeterli gelmeyecektir. Siyah noktalara engel olmak için, cildin devamlı temiz tutulması, fazla yağ ve kirden arındırılması, makyajlı yatılmaması gibi belli başlı kurallara uymak gerekmektedir.

Unutmayın pek çok cilt sorununda olduğu gibi siyah noktalardan da kurtulmak mümkün. Bunun için Kore’nin en dikkat çeken markalarından olan Whistrend, Klairs, Manyo gibi markalara ait tedavi edici krem ve serumlara göz atmanızı tavsiye ederiz.

Makyaj Temizleme Yağlarının Önemi

Yukarıda da bahsettiğimiz ve pek çok cilt sorununda olduğu gibi cildi temiz tutmamak pek çok cilt probleminin en önemli nedenidir. Yağ, kir ve özellikle makyaj artıklarının gözenekleri tıkaması sonucu akne ve sivilce başta olmak üzere birçok cilt sorunsalı yaşanmasına neden olmaktadır. İş hayatında olan ve her gün makyaj yapan insanların gece mutlaka makyajını temizlemesi, kesinlikle makyajla yatmaması gerekmektedir. Doğru bilinen yanlışların başında gelen “makyajımı sildim, sorun olmaz” düşüncesi asla yeterli değildir. Islak mendiller ya da sadece duru bir su ile makyaj temizlenmez. Kozmetik sektöründe makyajı derinlemesine temizlemek için pek çok ürün mevcuttur. Bunların başında makyaj temizleme yağı gelir.

Makyaj temizleme yağı , bakım rutinine önem veren pek çok kadının dolabında bulunan ürünlerden olmalıdır. Çünkü bu yağlar, cildi makyajdan temizlediği gibi bakım yapan özel yağlar içerdiğinde cildin yumuşamasını sağlamaktadır. Gözenekleri temizlemeyen ve cilde hava aldıran bu yağlar, Kore markalı pek çok kozmetik ürününün ana malzemelerindendir. İçerik olarak birbirinden ayrılan ya da bir nevi farklılık gösteren makyaj temizleme yağlarına Korend Türkiye sitesinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yine Kore’nin en fazla dikkat çeken markalarından olan Klairs, Huxley, Heimish, I’m From, Manyo, Dr. Ceuracle makyaj temizleme yağlarında devrim yaratan ürünler ile pek çok kadının tercihi durumundadır.

Bu yağları ele alırsak pek çok özellik ile karşılaşmamız mümkün. Dr. Ceuracle dengeleyici temizlik yağı, özellikle siyah nokta önleyici özelliği bakımından hem makyajın iyice temizlenmesini aynı zamanda var olan siyah noktalardan kurtulmayı sağlamaktadır. Klairs nazik temizleme yağı da yine cildi hassas olanların yanından ayırmaması gereken, makyajı temizlerken cildin hassasiyetine önem veren bir temizleme yağıdır.

Makyaj yapmak güzel hissettirir, bakımlı gösterir. Ancak unutmayın ki her güzel şeyin bir sonucu mutlaka olmaktadır. Siz de yaptığınız makyaj sonucunda cildinizde meydana gelecek kötü sürprizlerle karşılaşmamak için mutlaka makyajınızı iyice temizlemeli ve cildinize istediği önemi göstermelisiniz. Özellikle bilinmesi gereken en önemli husus şudur; güzellik ve bakım makyajdan değil sağlıklı ciltten kaynaklanmaktadır. Cildiniz ne kadar sağlıkla ışıldıyor, yumuşacık parlıyorsa o kadar güzelsiniz demektir. Güzel bir cilde sahipseniz yoğun bir makyaj yapmanıza gerek kalmadan sosyal hayatınızı sürdürebilirsiniz. Bunun için cildinize en uygun ürünler ile bakımınıza özen göstermeyi sakın ihmal etmeyin. Unutmayın ki, cildinizi ve güzelliğinizi en az sizin kadar umursayan bir adres var artık; Korendy Türkiye 🙂

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Yeliz Barbaros 5 ay

    Bu makaledeki konuya yeni bir bakış açısı getirmek istiyorum. Makalede makyaj temizleme yağlarının önemine değinilmiş, ancak doğal ürünlerin de kullanılması hakkında biraz daha bilgi verilebilirdi. Özellikle doğal yağlarla yapılan makyaj temizleme yöntemleri cildinizi beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olabilir. Neden hem makyaj temizleyici olarak hem de cilt bakımında doğal ürünlere daha fazla değinilmiyor?\n\n