Gözenekleri Sıkıştıran Maske Tarifleri

Gözenekleri Sıkıştıran Maske Tarifleri

Cilt gözeneklerini genişliği günlük hayattın ritminde çok çabuk dolarak siyah nokta olarak size geri döner, genellikle maske yerine kadınlar losyon kullanarak günlük cilt bakımları yapmaktadır fakat losyon kullanımında cilt türleri önemlidir, limon ve sirke ile yapacağınız aşağıdaki maske tarifinde cildiniz doğal ve parlak bir görünüme sahip olacaktır.

Cilt kusurları konusundaki en önemli sorunlar arasında genişlemiş gözenekler yer alır. Özellikle biz kadınların vazgeçilmezi olan makyaj ürünleri, ciltte oluşan gözeneklerin daha da belirginleşmesine neden olur. Bu yüzden birçoğumuz cilt bakım ürünleri için neredeyse servet harcayacak kadar cilt bakımına önem veririz. Fakat sadece evde bulunan birkaç ürünle gözenekleri sıkılaştıran maske tarifleri sayesinde cildimize bakım uygulayabiliriz. Üstelik Qkadın ekibi olarak sizlerle paylaşacağımız doğal maske tarifleri, dışardan alınan pahalı maskelerin yerini alacağından hiç şüpheniz olmasın.

Gözenek Sıkılaştıran Maske Tarifi

 • 1 adet kabuklarıyla beraber rendelenmiş salatalık
 • 1 yemek kaşığı kil
 • 3 yemek kaşığı limon suyu
 • 1 yemek kaşığı elma sirkesi

Tüm malzemeleri krem şeklini alana dek karıştırıp yüzünüzün tamamına fırça yardımıyla sürün. (göz ve dudak kenarları hariç) Ortalama yarım saat kadar yüzünüzde beklettiğiniz gözenek sıkılaştırıcı doğal maske kuruduktan sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Sonrasında demlenmiş çay içine batırdığınız pamukla yüzünüzün tamamını silin. Bu uygulamayı haftanın 2 günü yapmanız yeterli olacaktır.

Gözenek Sıkılaştıran Maske Tarifi 2

 • 1 yemek kaşığı yaş maya
 • 1 yemek kaşığı süt
 • 1 çay kaşığı toz şeker
 • 1 adet aspirin
 • 1 yemek kaşığı maden suyu
 • 1 çay kaşığı süzme bal

 

Malzemeleri bir kapta iyice ezerek karıştırın ve yüzünüze iyice yedirerek göz ve dudaklar haricinde sürün. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici bir krem sürün. Bu işlemi haftada 1 gün yapmaya devam edin.

Önemli NOT

(Not; şikâyetçi olduğunuz gözeneklerin temizlenmesi ve verilen doğal maske tarifleri daha etkili olması için cildinizi 10 dakika kadar buharda tutarak cildinizin yumuşamasını sağlayın. Kısık ateşte bir tencereye koyduğunuz suyun buharında yüzünüzü yakmadan 10 dakika kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Son olarak sizler için paylaştığımız doğal maske tariflerinden birini uygulamadan önce cildinizin tamamen makyajdan arınmış olmasına dikkat edin)

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
 • comment-avatar
  Sevda Çevik 6 yıl

  Gözeneklerim gerçekten fazla açık günlük olarak losyon ile temizliyorum akşamları da arkadaşımdan aldığım özel bir kil maskesi uyguluyorum ama bunu malesef düzenli olarak yapamıyorum illa ki sekteye uğruyor. Haftalık uygulanabilecek bir maske tarifi varsa artık değiştirmek istiyorum.