İstenmeyen Yağları Dondurarak Vücuttan Atan Yöntem: Soğuk Lipoliz

İstenmeyen Yağları Dondurarak Vücuttan Atan Yöntem: Soğuk Lipoliz

Spor ya da diyet yapılsa bile insan genetik olarak belli bölgelerde daha fazla yağ biriktirmeye eğilimlidir. Özellikle karın, basen bölgesi, gıdı ya da göğüs yanı gibi bölgelerde yağlanma gerçekleşebiliyor. Kişisel eğilime bağlı olarak hedeflenen kiloya inilse ya da normal kiloya sahip olunsa bile belirli bölgelerde ağırlıklı olarak bir yağlanma şikayeti olabiliyor. Bu bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulmak için Soğuk Lipoliz uygulamasına başvurulabilir. Son yıllarda başarıyla uygulanan Soğuk Lipoliz, bir bölgesel incelme yöntemi.

Soğuk Lipoliz Nedir?

Soğuk Lipoliz, Liposuction’a alternatif olan ameliyatsız bir yöntem olarak tanımlanabilir. Bu yöntemde yağ hücreleri dondurulur ve kontrollü bir şekilde ortadan kaldırılır. Soğuk Lipoliz, egzersizlere, diyete ve dirençli yağ cepleri olarak tanımlanan bölgelere uygulanır. Karın bölgesinde, sezaryen sonrası alt karın bölgesinde, basen bölgesinde, yanlarda, bacaklarda ya da sırt bölgesindeki yağ ceplerine uygulanabilir. Uygulandığında ağrısız ve acısızdır.

Soğuk Lipoliz, yaptırmaya karar veren bir hasta ile ilgili süreç şu şekilde ilerliyor;

  • Hasta geldiğinde öncelikle vücut kontrolü yapılıyor.
  • Diyetisyen tarafından vücut analizi gerçekleştiriliyor.
  • Lokal vücut kontrolü tamamlanıyor.
  • Lokal yağ olan bölgeler seçiliyor.

Soğuk Lipoliz Nasıl Uygulanır?

 Soğuk Lipoliz, tek bir bölgeye 40 dakika ila 1 saat arası süren bir uygulamadır. Uygulama yapılacak bölgenin çok iyi belirlenmesi gerekiyor. İlk olarak yağ olan bölge tespit ediliyor. Lokal yağlar çiziliyor. Belirlenen bölgeye özel ıslak mendil (ped) kaplanıyor. Yağları kırmak için kullanılan eksi 10 derece soğukluğun deriyi yakmaması için uygulama yapılacak bölgeye pedler yerleştiriyor. Koruyucu özel bir jeli olan bu pedler kullanılmazsa eksi 10 derece soğukluk ile soğuk yanığı diye tabir edilen olay gerçekleşebilir. Mendilin üzerine özel vakumlu başlık yerleştirilerek bölgeden yağ çekiliyor. Belirlenen bölgede 360 derece, 3 boyutlu olarak yağ dokusu belli bir derecenin altında soğutuluyor. Bu işlem yapılırken diğer dokulara zarar verilmiyor. Yağ hücreleri belirli bir oranda 1-1,5 ay içerisinde yok oluyor.

Seansın bitmesi ile birlikte vakum yapılan başlık çıkarılıyor. Uygulamanın hemen ardından o bölgeye doğru bir masaj uygulanması önemlidir. Bu masaj sayesinde işlem yapılan bölgede soğukluğun ardından yaşanan kaşınma ve yanma önlenir.

Soğuk Lipoliz ile Yağ Hücrelerinde Yüzde 40 Azalma Sağlanır

 Genellikle bir beden incelme sağlayan uygulama sonrası yapılan aktivitelere, yeme-içmeye dikkat edilmesi ve yürüyüşlerin düzenli yapılması halinde incelme 2 bedene kadar çıkarılabilir. Yüzde 20 ila 40 oranında yağ hücrelerinde azalma sağlanır. Düzenli ve orantılı bir azalma sağlanır, çökmeler yapmaz. Soğuk Lipoliz yöntemi uygulanan kişi günlük yaşantısına hızlı bir şekilde dönüş yapabilir. Soğuk Lipoliz, uygulaması hızlı ve tek seans olması özellikleriyle diğer yöntemlerden ayrılıyor. Sağlık problemi olmayan, 18- 80 yaş arası herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

Başarılı Sonuç İçin Diyet ve Spor Önemli

 Uygulamanın maksimum etkisi 3 ay içinde görülür. Operasyon sonrası aynı bölgeden kilo alma riski bulunuyor. Bunun önüne geçilmesi, bölgesel incelme veya vücut estetiğinin daha başarılı sonuçlanması için düzgün diyet ve spor yaklaşımı çok önemlidir.

Birçok insanın inatçı bölgesel fazlalıkları bulunuyor. Bel simitleriniz, göbeğiniz ya da egzersiz ve diyete dirençli istenmeyen çıkıntılara sahip olabilirsiniz. Kot pantolonlarınız kapanmaz, siyah elbiseniz küçük gelir, kendinizi çekici hissetmezsiniz. İnatçı yağlardan kurtulmayı istiyorsanız soğutmanın gücünü kullanan Soğuk Lipoliz uygulamasından yararlanabilirsiniz. Güvenilir, ameliyatsız bir zayıflama yöntemi olan Soğuk Lipoliz, daha iyi bir görünüm ve kendini daha iyi hissetmek isteyen herkesin başvurabileceği bir yöntemdir. Kendinizi iyi hissetmenizi engelleyen bu yağlardan kurtulmayı istiyorsanız Op. Dr. Alpaslan Topçu ile irtibata geçebilirsiniz. Güvenilir bir hekim olan Op. Dr. Alpaslan Topçu’dan Soğuk Lipoliz uygulaması hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)