Gül Suyunun Faydaları Nelerdir Nasıl Uygulanır

Gül Suyunun Faydaları Nelerdir Nasıl Uygulanır

Gül suyu, tonik olarak kullanıldığın da cildinizden fazla yağın atılmasına yardımcı olmaktadır. Saçınız için kullanırsanız aynı şekilde yağların atılmasın da kullanılmaktadır. Gül suyu aynı zaman da cilde birçok faydası bulunmaktadır.

Gül Suyunun Saçlara Faydası

Bazı insanlar çok aktif yağ bezlerine sahiptir, saç klonlarının köklerinde, kafa derisinde yağlı bir madde olan yüksek miktar da sıvı salgılarlar. Bu sıvı saçı yağlı hissettirir, bu da hoş görünmez. Böylece yağlı saçları önlemek için gül suyu kullanılabilir. Saçınızdaki yağı çıkarmak için, bir parça pamuk yardımıyla gül suyunu alın ve saç derinize sürünüz. Bu yapıldıktan sonra, saçlarınızın içinde fazla yağ bulunmaması için saçınızı gül suyuyla yıkamalısınız. Bu çok etkili bir yöntemdir ve yağ sökücü şampuanlardan farklı olarak saçınızı kuru bırakmaz.

Gül Suyu Saça Nasıl Uygulanır

Gül suyu yağın kontrolüne yardımcı olmaktadır. Gül suyu kafa derisini yatıştırır ve nemlendirir. En fazla faydayı elde etmek için, gül suyuyla birlikte gliserin kullanılmalıdır. Bir çözelti yapmak için, gliserin ve gül suyundan karışım yapabilirsiniz. Bu karışımı saç derinize ve saçınıza masaj yaparak yedirmelisiniz. 15 dakika durduktan sonra iyice durulamalısınız. Daha iyi sonuçlar için haftada bir kez tekrarlamalısınız.

Gül Suyunun Cilde Faydası

Parlak bir cilt için banyo suyuna gül suyu eklemelisiniz. Bu tedavi hem vücudu hem de zihni rahatlatır ve sakinleştirir. Sivilce ve kızarıklıkların neden olduğu cilt tahrişini azaltmak için yüzünüzü gül suyuyla yıkamalısınız.

Kuru cilde sahipseniz, gül suyuna biraz gliserin ekleyerek cildinize uygulamalısınız. Gül suyu ve sandal ağacı cildi yatıştırmaya ve canlandırmaya yardımcı olmaktadır. Gül suyu, güneşte yanmış cildi yatıştırır. Gül suyu pH dengesini korur, dermatit, akne ve egzamayı yatıştırır. Kesik ve yaraları iyileştirirken cildi rahatlatır, nemlendirir, canlandırır. Anti bakteriyel özellikler sunarak cilt tonuna yardımcı olmaktadır. Vajinadaki ince çizgileri ve kırışıklıkları korurken cildin yaşlanmasını canlandırmaya yardımcı olur.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (1)
  • comment-avatar
    Umay 3 ay

    Merhaba, gül suyunun cilde faydası sadece cildi temizlemekle sınırlı mıdır? Gözenekleri sıkılaştırıcı bir etkisi var mı? Teşekkürler.