Goji Berry Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Goji Berry Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Goji Berry Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Dünya’da Goji Berry adıyla bilindiği gibi Wolf Berry diye bilinen bu meyve ülkemizde pek bilinmemektedir. Goji Berry meyvesinin Türkçesi kurt üzümü olup, dukan diyeti ile tanınmaya başlamıştır. Goji beri meyvesi besin değeri olarak çok yüksek bir meyvedir. Antioksidan olarak da çok güçlü olan bu meyve tıp alanında da kullanılıyor. Özellikle Çin bu meyveyi tıpta bir çare olarak görüyor. Goji Berry meyvesi çalı meyvesidir. Çalı üzerinde yetişir ve bir çilek gibi yumuşaktır. Böbrek ve karaciğeri temi0zlediği için özellikle ikisi üzerinde tedavi amaçlı kullanıl ılır.

Goji Berry Ne İşe Yarar?

 • Goji Berry böbrek ve karaciğeri temizlediği gibi kan basıncını düşürür.
 • Kan hücrelerini yeniler, kanı temizler. Goji Berry meyvesi enerji verir ve dayanıklılığı arttırır. Egzersiz yaparken vücudun enerjisini arttırır.
 • Hipofiz bezinden salgılanan büyüme hormonu salımınının artmasını sağlar.
 • Gençlik hormonunu salgılar ve arttırır. Goji Berry muhteşem bir meyvedir. Kan şekerini dengeler, kolesterolünüzü sağlıklı seviyelere ulaştırır. Cinsel gü0cü arttırır. Rahatlıkla kilo vermenizi sağlar. Baş ağrılarını hafifletir ve rahatlıkla uyku uyumanızı sağlar.
 • Uyku düzeninizi sağlayamıyorsanız bu meyve birçok şeye yaradığı gibi bu problemi de ortadan kaldırır. Vücudun Hastalıklara Karşı Direncini Arttırır.
 • Görme Bozukluklarına İyi Gelir.
 • Goji Berry meyvesi birçok hastalığa karşı sağlıklı bir tedavi yöntemi olarak kullanılabilir. Sindirimi kolaylaştırır, anksiyete ve depresyonu hafifletir, kuru öksürüğü İyileştirir, unutkanlığı giderir, böbrek sağlığınıza iyi gelir. Baştan ayağa kadar birçok rahatsızlığınıza iyi gelecek bu meyveyi sürekli olarak kullanmalısınız.

Goji Berry Nasıl Kullanılır?

Goji Berry taze meyve halinde iken tüketimi günlük 50 gram. Kurusu tüketilecekse günlük 30 gram olmalıdır. Besin değerleri yüksek olduğu için vücuda ağır gelebileceği düşünülerek kısıtlanmalıdır. Düzenli kullandığınızda kolay hasta olmadığınızı ve vücut direncinizin arttığını gözlerinizle görebileceksiniz. Goji Berry kuru tüketilebileceği gibi akşamdan bir bardak suya ıslatılıp, kahvaltından önce aç karına suyu içilmeli yumuşamış taneler de birlikte yenilebilir. Bu şekilde kullandığınızda rahatlıkla kilo verebileceğinizi rahatlıkla görebileceksiniz.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (11)
 • comment-avatar
  Mehmet Gür 8 sene

  Goji Berry kullananlar genellikle yanlış kullanıyorlar.Ve ÜZÜLEREK faydasını da göremiyorlar. Oldukça Pahalı olduğu için de HAYAL KIRIKLIĞI YAŞIYORLAR LÜTFEN SATIN ALMADAN ÖNCE DANIŞIN.

 • comment-avatar
  Burcu Özel Can 7 sene

  Bu goji denen çerez uzun yıllardır neredeydi de bir anda böyle bir şey çıktı insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor, ben böyle sonradan çıkan ürünlere karşı hep temkinli yaklaştım.

  • comment-avatar
   Mehmet Gur 7 sene

   Burcu Hnm,sen de alıp yemezsin olur biter!!!!! Bu kadar basit.Neden kafa yofugorsun.

 • comment-avatar
  Sedef Uçar 7 sene

  Bunu 3 poşet kullandım açıkcası zayıfladığımı hissettim ama çok abartı olduğunu söyleyemem, güzel makale için teşekkürler.

  • comment-avatar
   KaRaKTeR 6 sene

   Faydalı olabildiysek ne mutlu bize. 🙂

 • comment-avatar
  Benan Karaca 6 sene

  Goji berry ile zayıflamak gerçekten mümkün ama çok pahalı sabırlı davranarak uzun vadede kullanım yapılırsa faydası görülüyor.

 • comment-avatar
  Belma Tura 6 sene

  Görme bozuklukları için de oldukça iyi bir yiyecek, fiyatı keşke daha ucuz olsaydı ama iyi mal iyi para yapacak bir şey yok.

 • comment-avatar
  Selvi Atay 6 sene

  Yaklaşık 1 ay goji berry kullandım başlangıç ve bırakma aşamasında hiçbir sorun yaşamadım, yakın bir arkadaşım da kullanım konusunda çekinceleri olduğunu söyledi tavsiye ettim.

 • comment-avatar
  Ezgi Dalkara 6 sene

  Biraz pahalı olması tabi ki de insanın canını yakıyor ama Goji Berry nin doğallığı ve etkisi tartışılamaz. Gerçekten işe yarıyor ama devamlı kullanılıcaksa birazcıkta olsa bütçe ayırmak gerekiyor cep yakan bir şey.

 • comment-avatar
  Selin Çelik 6 sene

  Zayıflamaktan çok sağlıklı beslenme amaçlı kullanılmalı bence. Beslenme düzenini değiştirmeyip sabahları goji berry yedim zayıflamam gerekiyor diye düşünmemeli insan. Goji berry ve sağlıklı beslenme zayıflamak için iyi bir ikili sadece.

 • comment-avatar
  Merve Tevet 6 sene

  Ben ara öğünlerde tercih ediyorum zayıflama amacı gütmeden faydaları için. Fiyatını kesinlikle hak eden bir ürün zayıflama ilacı gibi davranmak yerine faydaları için kullanılmalı