Başak Burcu Erkeklerinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Başak Burcu Erkeklerinin Olumlu ve Olumsuz Yönleri

Genel olarak bakıldığında zodyakın 12 temel burcundan 6. olarak karşımıza çıkan başak burcu döngülerini her yılın 23 Ağustos ile 22 Eylül’ü birleştiren zaman aralığında bulunuyor. Yıldız haritalarınızda başak burcu gezegenlerinin yerleşimine sahip olmayan bir birey dahil yıl boyunca her hangi bir zaman zarfında gezegenlerin başak burcuna ziyareti ile toprak enerjisi uyarıldığı için bu enerjiyi anlamak önem arz ediyor. Her burçta olduğu gibi başak burcunda da cinsiyet önemli bir fark yarattığı göz önüne alınırsa erkeklerin olumlu yahut olumsuz yönleri ayrı bir pencereden izlenmelidir.

Başak Burcu Erkeklerinin Olumlu Yönleri

Başak burcunda erkeklerin öncelikli olarak olumlu yönlerine bakılırsa zeki ve bilgin olmalarıdır. Problemleri çözmede ustalaşmışlardır. Aynı zamanda akıl hocası rollerini üstlenmeyi gayet başarılı şekilde yerine getirirler. Bu nedenlerden ötürü de gayet denk bir ilişki olması kaçınılmazdır. Dolaylı olarak bakıldığında ise kişisel ve özel sınırlara dikkat edilmesi problemlerin ortaya çıkmamasında önemlidir. Ayrıca boğa, yengeç ve aynı zamanda oğlaklar ile yaşayacağı ilişki gayet güzel sonuç doğurabilir.

Başak Burcu Erkeklerinin Olumsuz Yönleri

Özellikle başak burcu için bakıldığında Aşık olan bir erkekte aşklar zodyakın bir nevi havyarı veya trüf mantarı olduğu biliniyor. Yani siz kişisel olarak patates, kola, cips insanı özellikleriniz var ise başak erkekleri sizin için pekte uyumlu olmayabilir. Merkür tarafından sorumluluk yüklenen başak erkekleri derli toplu hareket etmeyi sevdiği için hayatı doğaçlama ve dağınık yaşayan insanlardan soğurlar. Ayrıca karşısındaki insanın çok fazla bilgili olmalarını istemeleri diğer bireyleri zor duruma düşürebiliyor. Vaaz verme meraklıları olarak da bilindikleri için başka bireylere egoist yaklaşımda bulunurlar.

Başak Burcu Erkeklerinin Genel Özelliği

Başak erkeklerinin günlük hayattaki yaşamları hobilerine ve özelliklerine yaptıkları veya yapmadıkları birçok şey ile karşı karşıya kalmak mümkündür.

Bunlar şöyle sıralanabilir;

  • Elementleri topraktır.
  • Nitelikleri Değişkenlik gösterebilir.
  • Yönetici gezegen sistemi Merkür (iletişimdeki gezegeni)
  • Kendilerine has renkleri Gri, bej, açık sarıdır.
  • En sevdikleri gün Çarşamba günleridir.
  • Uğurlu olarak görülen sayılar 5, 14, 21
  • Uğurlu taş ve grupları sırası ile akik, kehribar, Turmalin ve yeşimdirler.
  • Vücutlarında olmazsa olmaz bölgeleri tekabül edilen bölgeler mide, bel kısmı ve sindirim sistemidir.
  • Olumlu yönlerine bakılırsa; Adanmışlık becerikli ve yardımsever aynı zamanda çalışkandır.
  • Olumsuz yönleri vaaz vermeye bayılırlar, kendine zarar verme ve acıma duygusu yüksektir.

Başak burcu erkeklerinin yaşam biçimi yukarıdaki şekilde sıralanmasının yanı sıra günlük hayatta düzenli ve sistematik hareket etmeleri de onlar için önemlidir. Ama her şeye rağmen açık bir şekilde insancıl olmaları onları diğer 12 burç grubundan ayıran ruhsal bir özellikleri olduğu da biliniyor.

Başak Burcu Erkeğinin Uyumu

Başak burcu erkeği oğlak veya yengeç burçlarına uygunluğu çok yüksek olmasına karşın terazi ve koç ile uyumu sıkıntılı ayrıca sancılı geçebilir. Bundan dolayı hayal kırıklığına uğrama riski yüksektir. Balıklar ile başak burcu arasında ise her iki tarafın karşılıklı anlaşması ile düzenli bir ilişki çıkma olasılığı ön görülebilir.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)