Yaz Aylarında Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı ciltler diğer cilt tiplerine göre daha özel bakım ister. Çünkü yağlı ciltler sivilce ve siyah nokta oluşumuna yatkın cilt tiplerinden biridir. Özellikle de yaz aylarında sebum üretimini arttırır ve gözeneklerin kapanmasına neden olur.

O yüzden yağlı cilde sahip olan kişiler yaz aylarında özenli ve doğru bakım rutini oluşturması gerekir. Gözeneklerin temizlenmesi, siyah noktaların önüne geçmek ve daha temiz bir cilt için düzenli rutin oluşturulmalıdır. Doğru cilt bakım aşamalarıyla yaz aylarında oluşabilecek cilt sorunlarının önüne geçebilirsiniz.

Yaz Aylarında Yağlı Ciltler Nasıl Bakım Uygulamalı? 

Yağlı ciltler yaz aylarında sebum üretimini arttırıyor ve gözeneklerin genişlemesine sebep oluyor. Yaz aylarında cilt sorunlarını engellemek ve daha canlı bir cilde sahip olmak adına bakımlar aksatılmamalıdır.

İlk öncelikle yağlı ciltler günde 2 defa doğru temizleyiciler ile temizlenmelidir. Aynı zamanda yağlı ciltlere özel serumlar ve nemlendiriciler kullanılmalıdır. Yaz aylarında cildin güneş ışınlarından zarar görmemesi içinde yağlı ciltlere özel güneş koruyucu kremler uygulanmalıdır.

Yaz Aylarında Yağlı Cilt Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağlı ciltlere çok sık rutinlerle bakımlar yapmak ve maskeler uygulamak cilt bariyerine zarar verebilir. Bu nedenle cilt bakımında bazı detaylara dikkat edilmelidir.

Yaz aylarında yağlı cilt bakımında dikkat edilmesi gerekenler;

  • Cilt bariyerinin hasar görmemesi için haftada 1-2 defa bakımlar yapılmalıdır.
  • Cilt bakımından sonra nemlendirici ve güneş koruyucu kremler sürülmelidir.
  • Cilde uygun peeling ve maskeler tercih edilmelidir.
  • Cilt günde yalnızca 2 defa doğru ürünlerle temizlenmelidir.

Bu unsurlara dikkat etmeniz gerekir. Aksi durumda cilt aşırı yağlanmasına, zarar görmesine ve cilt sorunlarının oluşmasına yol açabilir.

Yaz Aylarında Yağlı Ciltler İçin Maske ve Peeling Önerileri

Yağlı cilde sahip olanlar, yaz aylarında özenli bakımlar yapmalıdır. Fakat cilde kulaktan dolma bilgilerle maskeler kullanmamalıdır. Yanlış yapılan maske ve peeling uygulamaları cildin tahriş olmasına neden olabilir.

Aynı zamanda akne ve sivilce gibi cilt problemlerini meydana getirebilir. Salisilik asit içeren yüz temizleyiciler uygulayabilir, haftada 1 defa yeşil kil maskesi yapabilir ve peeling etkisi olan ürünler kullanabilirsiniz. Her bakım sonrasında güneş kremleri ve nemlendiriciler mutlaka kullanılmalıdır. Bu bakımlar sayesinde yaz aylarının yaratabileceği cilt sorunlarına karşı önlem alabilirsiniz.

Yaz Aylarında Yağlı Ciltlerin Fazla Terlemesi Nasıl Önlenir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here