Soğuk Günlerin Vazgeçilmezi Sweatshirt

Soğuk Günlerin Vazgeçilmezi Sweatshirt

Genç modası denildiğinde akla ilk gelen sweatshirt oluyor. Kış mevsimlerinde kapış kapış gitmeye devam eden bu seçenek, soğuklardan korumasının yanı sıra bir moda akımına dönüştü. Sweatshirt’i hayatımıza kazandıran Benjamin Russell Jr., 1926 yılında futbol hayatını sürdürürken ortaya yeni bir fikir attı. Antrenmanlarında çok terleyen bu adam, kaşındırıp vücudu tahriş eden formalar yerine tamamen pamuklu bir üretim modelini sundu. Fikri hoş bulan babası tarafından geliştirilen sweatshirt, 1930 yılından itibaren fabrikalara girmişti. Üretimde hız kazandıran fabrikalar, tüm dünyada yeni bir ikon yarattı. İşte bu ikon, günümüzde yeni tasarımlar altında devam ediyor.

Büyük Boy Sweatshirt Modelleri

Günlük yaşantının önemli bir parçası haline gelen sweatshirt, genç kesim tarafından özellikle büyük boy tercih edilmektedir. Rahatlığı ve şıklığı bir potada eriten bu giyim şekli isteğe göre genç kızlarda bir elbise olarak kullanılmaktadır. Moda kavramı altında gelişmeye devam eden sokak modası; uzun bir sweatshirt giyimini tercih edenlerde hem çekici bir görüntü hem de daha rahat bir kullanım avantajı veriyor. Elbise olarak dönüştürme fikrine sıcak bakmayanlar, bedeninden daha büyük sweatshirtleri kot pantolonların üzerinde de kullanabilir. Elbise ve kot pantolon yerine sokak modasında sıklıkla gördüğümüz tayt modası ile sağlanan bütünlüğü de unutmamak gerekiyor. Sportif bir görünüm açısından taytı tercih eden genç kızlar, özellikle cesur renklerden yana seçimde bulunabilir. Sweatshirt kullanımlarında tasarım bakımından; yırtık veya asitle rengi kaçmış bir görünümün tercih edilebileceği gibi dijital baskı modellerine de göz atılmalıdır.

Motive Eden Baskılı Sweatshirt Modelleri

Bireyler giyimde kendi ruhunu yakalamak için ne türden bir tasarıma yönelmesi gerektiğini iyi bilmelidir. Sokak modasının yazılı olmayan kuralları altında gelişen stiller; 2020’de bol sweatshirt modeli kadar daha taze ve düz renkleri de hayatımıza kattı. Bu modeller içerisinde sıklıkla karşılaştıklarımız arasından bazı kadın sweatshirt modelleri bulunmaktadır. Tasarımları geliştirmek isteyen moda öncüsü butikler, bizlere tek renk üstünde taşlı tasarım modellerinin yanı sıra belirli sloganlar üzerinden tasarlanan modelleri de sundu. Mevsimlik kullanıma açık olan sweatshirt kullanımları bu yıl özellikle tayt ve pantolon modasıyla ön planda olmuştur. Kırmızı, pembe, gri ve birçok renk seçeneğiyle karşımıza çıkan modeller, baskılı sweatshirt üzerinde gelişmeye devam ediyor. Üretimde dijitalleşmenin bir parçası olarak baskılı sweatshirt tasarımları sevilen bir çizgi film karakteri kadar motive edici sözlerle de bütünleşmemize neden olmakta. Dijitalleşen dünyanın tekstile girişi ise hayatımızda motivasyon olgusunu bizlere yeniden kazandırdı.

Soğuktan Koruyan Kapşonlu Sweatshirt Modelleri

Romanlarda arka sırada oturan çocukların gizemli bir hava yaratmak için kullandığı modeller olarak da tanımlayabiliriz. Ancak, kapşonlu modeller genellikle soğuk havalara karşı insan vücuduna direnç sağlıyor. Geliştirilen tasarım seçenekleriyle birlikte her renkten ve baskıdan geçirilen sweatshirt; gezi ve sosyal toplantılarda kullanım rahatlığı vermektedir. Spor hayatı bulunan her yaştan bireyi kısıtlamayan ve hareket kabiliyetini güçlendiren bu seçenek, uygun bir alt giyimle kullanılabilmekte. Doğru renk seçimleriyle birleşen şort veya kot pantolon tercihi kişiye yalnızca sportif bir görünüm kazandırmayacak; aynı zamanda kişinin görüntüsünü şıklıkla harmanlayacaktır.

Sweatshirt Seçerken Yaşanan Kararsızlık

Giyim konusuna ağırlık vermeyenler bir yerde modaya yüzünü dönmek istiyor. Beğenilerini yalnızca birkaç taneyle sınırlandıramayanlar genellikle ucuzluk üzerinden hareket etmektedir. Fakat, ucuzluk kadar sağlık açısından dikkat edilmesi gereken başlıca bir kural bulunuyor. Bu kural, sweatshirt seçimlerinde alerjen etki yaratmayan kumaş türüyle gelmekte. Her ne kadar bütçeye uygun modelleri seçme zorunluluğu hissedilse bile vücuda verilecek zararların etkisi göz önünde bulundurulmalıdır. Kumaş türünü önemsemeden merdiven altı yapılan alışverişlerde terleten ve vücuda yapışan modeller, aktif hayata dahil olan kişilerde sivilce sorunlarına yol açıyor. Bu sorunun ilerde yaratacağı cilt hastalıkları baz alınırsa tedavi masraflarının birden fazla tişörte denk geleceği hesaplanabilir. Dikkat edilmesi gereken listesinin ikinci sırasında ise vücut tipi bulunmaktadır. Vücut tipi elma olarak tabir edilen bel çevresi yağlı kişilerde seçimler bol sweatshirt modelleri üzerinde genişletilebilir. Otururken katlı bel çevresini gizlemek isteyenlere verilen bu olanak adeta bir nimet sayılıyor. Aynı şekilde armut tipi dediğimiz baseni geniş vücut tipine sahip olanlar kullanım bakımından bol sweatshirt’ü tercih edebilir. Daha zayıf kişiler ise dar sweatshirt modelleri üzerinde yoğunlaştırabilir. Bu tercih yağsız vücut tiplerinde başkasından ödünç giyiyor görünümünü yaratmaz.

Modaya Hâkim Olmak

Cinsiyet ve yaş ayırt etmeksizin kullanılan giyim türü, 1930’lu yıllardan bu yana hayatımızın içinde olmaya devam ediyor. Bir zamanların genç insanları tarafından aktif kullanılan ve gelişime açık olan sweatshirt, tasarımlarıyla birlikte her yaşa ve hayat stiline entegre olabildi. Daha sağlıklı bir futbol hayatı için pamuklu bir tasarım kullanmak isteyen Russell Jr.’dan günümüze dek gelen giysi türü; teknolojinin gelişiminden sonra birçok model altında geniş bir yelpazeye yayıldı. Tasarımlarıyla ilginizi çeken modelleri kullanmak ve geliştirmek yalnızca sizlere bağlıdır. Giysinin üzerinde aksesuar tercihlerine önem vermek, kişiler üzerinde ‘modaya hâkim’ algısını yaratıyor. Bu bilginin karşılığında; daha renkli, logo tasarımlı, kısa kollu, motifli ve nakışlı tercihlere yönelebilirsiniz. Son zamanların modası illüstrasyon çalışmalarıyla tamamlanan tasarımlar; kişiler üzerine doğrudan sportif bir etki yaratır. Aynı zevkleri paylaştığınız kişiler ile sizleri birleştiren logo tasarımlı modeller ise, özel markalara ait olabileceği gibi kendi yaratımlarınızda olabilir. Kısa kollu modellerde artan seçenekler; son yıllarda Japonya’nın geleneksel kıyafeti Kimono tarzı üzerinden yürütülüyor. Tarzın birleştirildiği eski modellerde yeni nesle uygun yeni bir görünüm kazandırdı. Ülkemizdeki gençlerin yönelimleri açısından düşünürsek, Japon sokak stili burada da yeni bir akım yaratabilir. Ancak, geriye kalanların zevkleri 80’li tarzların sportif görünümünün popülerliğini korumayı sürdürüyor.

Tamamlayıcı Unsurlar

Sweatshirt modelini seçtikten sonra geriye tamamlayıcı aksesuar seçimine ağırlık vermek kalıyor. Güneş gözlüğü, sportif veya şık geniş yapılı bir çanta, çeşitli tonlarda bir atkı ve şapka seçenekleri tamamlayıcı unsurlardan birkaçı olarak sıralanabilir. Modanın yaşam tarzını her yıl yeniden gözden geçirdiğini düşünerek seçimlerinizi yılına göre yapmanız önemli detaylardan yalnızca birisi. Kadınlarda sportif modeller, yüksek topuklu ayakkabılar eşliğinde daha şık bir görüntüye kavuşturulurken; geleneksel Kimono ile harmanlanan geniş yapıdaki bir sweatshirt tercihi de bu görüntüyü güçlendirebilmektedir. Erkek modasına göz attığımızda karşımıza dar pantolonlar üzerinden kullanım şekilleri çıkıyor. Bu modelleri vücut tipinize uygun seçerek görünümünüzde daha elegant bir hava yakalayabilirsiniz. Unutmayın, seçimler moda kadar sizi de temsil eder.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)