Yeni Trend Örgü Bebek Battaniyeleri

Yeni Trend Örgü Bebek Battaniyeleri

Yeni Trend Örgü Bebek Battaniyeleri

Bebekler, annelerinin gözünde her şeyden korunması ve saklanması gereken; günahsız meleklerdir. Meleklerinin üşümemesini isteyen annelerin tercihi de örgü battaniyeler olmaktadır. Örgü battaniyeler eskiden en çok kullanılan battaniye çeşidiydi. Zamanla teknoloji ile birlikte ortaya çıkan polar, yumoş gibi battaniyeler kısa zamanda örgü battaniyeler yerine ilgi odağı olmayı başardı. Yine de bu battaniyelerin ünü çok sürmedi ve yeniden örgü battaniyelere dönüş oldu. Eski, monoton olarak raflara kaldırılan örgü battaniyeler yeni trendleri ile birlikte daha şık ve şirin ürünlere dönüştü.

  • Üzeri Desenli Örgü Battaniyeler

Battaniye örmek, herkesin yapabileceği bir iş değildir. Örgü işi özel makinelerde bile gerçekleştirilse, yine bir beceri ve özen gerektirir. Bunu yapabilen sayılı insanlar battaniye örmekle kalmamış, onları bebeğinizin baktıkça eğleneceği ürünler haline getirmişlerdir. Battaniyeler çizgi film kahramanları, çiçekler, arabalar, gemiler gibi birçok nesneyle süslenerek üretilir. Örgü battaniyeler arasında en zoru sayılabilen bu battaniye çeşitlerinde yapılan her işlemin bir sayısı ve oranı vardır. Desenler olması gereken renkte yapılır ve desen gerçekmiş hissi yaratılır.

  • Çizgili Battaniyeler

Bu battaniye çeşidi kolay yapılabilen bir tığ işidir. Bunun için yalnızca çeşitli renklerdeki iplere ihtiyaç duyarsınız. Seçeceğiniz renkleri belirli bir sıra halinde battaniyeye örersiniz. Örgü battaniyeler arasında en kolay örülen ve en hızlı biten battaniye olarak gösterilebilir. Ayrıca battaniye tığ işi olduğundan çok üstün bir koruma da sergiler.

  • Kurdele İşlemeli Örgü Battaniyeler

Battaniye geniş aralıklarla dümdüz örülür ve üzerine farklı renklerde kurdele geçirilir. Kurdele örgü arasından geçip kedi merdiveni şeklinde bir görüntü oluşturacağından sıkça kullanılmaktadır. Bu battaniyenin kenarları da kurdelenin şerit halinde geçirilmesi ile hazırlandığından şık bir görüntü sunmaktadır. İstenirse battaniye üzerine minik pullarda yapıştırılabilir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)