İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnternetten Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

E-ticaret artık alışverişin günümüzde ki hali. Başta kadınlar olmak üzere hemen hemen her internet kullanıcısı internetten alışveriş yapıyor. Sunduğu kalite ve seçenekler ile e-ticaret, kadınları online alışverişe yönlendiriyor. Hem kargo işlemlerinin ucuz olması hem de daha fazla seçeneği tek bir tıkla incelememizi sağlayan bu sistem, normal alışverişten daha fazla tercih ediliyor.

Yapılan araştırmalara göre kadınların internet üzerinden yaptıkları alışverişlerde en çok dikkat ettikleri şey ürün kalitesi ve fiyatıdır.

Online olarak yapılan alışverişlerde ürünü görmeden ve dokunmadan aldığımız için malın kalitesi için daima bir şüphe duyarız. Bu yüzden online alışveriş yapan kadınlar ürün hakkında yapılan yorumlara bakarak ürünün kalitesi hakkında fikir sahibi olup sipariş vermektedirler.

Kozmetikten teknolojik ürünlere, kıyafetten bijuteri ürünlerine kadar yüzbinlerce ürün bulabileceğiniz sitelerde kadınların en çok kıyafet almayı tercih ediyor. Daha sonrasında bunu kozmetik ve bijuteri ürünleri izliyor.

İnternet üzerinden alışveriş yaparken nelere dikkat edilir

  • Alışveriş yapacağınız sitenin uzantısında https olduğuna ve yeşil renkte olduğuna dikkat edin!
  • Alışveriş sitesinde künye kısmını dikkatlice okuyun.
  • Genellikle referansı olan siteleri tercih etmeye özen gösterin.
  • Alışverişi yaparken sözleşmeyi okumadan alışveriş yapmamaya çalışın.
  • Kredi kartı ile alışveriş yaparken en güvenilir yol olarak bankanızdan sanal kart oluşturmaya özen gösterin.
  • Alacağınız ürünün fiyatı ile bankanın size gönderdiği sms de fiyatın tutarlı olduğunu gözlemleyin.

Sürekli olarak indirimlerin ve kampanyaların olduğu e-ticaret siteleri, kadınları daha da çok alışveriş yapmaya teşvik ediyor. Bilgisayar başında oturularak yorulmadan yapılan bu alışverişin kolay olması da bu yöntemin tercih edilmesinin bir başka nedeni olarak gösterilebilir. Hemen hemen her ay farklı bir kampanya düzenleyen e-ticaret sitelerinde kadın kullanıcılar en çok mutfak aletleri ve güzellik kategorisi altında kampanya düzenlenen ürünlere rağbet ediyor.

Artık yapılan online alışverişlerin %50’sinden fazlasını oluşturan kadınların isteklerini ön plana koyan siteler, kadınlara yönelik daha fazla kampanya yapıyor. Sizler de bu kampanyaları takip ederek istediğiniz ürünlere kolay ve ucuz yoldan ulaşabilir ya da bir sonraki alışverişinizde kullanmak için çeşitli indirim kuponları kazanabilirsiniz.

Aynı ürünü yüzlerce farklı sitede, farklı fiyatlara bulabileceğiniz e-ticaret sitelerinde kadınlar ürün kalitesinden sonra fiyatlara da dikkat etmektedir. Yapılan araştırmalara göre internet üzerinden kadınların yaptığı alışverişler ortalama 20 TL – 50 TL arasında değişmektedir.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)