Diyette Başarılı Olmanın Sırları

Diyette Başarılı Olmanın Sırları

Diyet dediğimizde aklımıza genellikle pazartesi başlayan, Salı sıkılarak son verilen programlar gelir. Hatta birçoğumuz düğün, tatil ve ufak bir hafta sonu kaçamağı için bile acil diyet programlarına başvururuz. Fakat bu şekilde başladığımız kısa süreli diyetler fayda yerine zarara neden olmaktadır. Öyle ki yapılan birçok bilimsel araştırma bu şekilde yanlış uygulanan diyetlerin öncekinden daha kilolu bir yapıya neden olduğunu ortaya koymuştur. Bunun yerine doğru yaşam şeklinizde ufak değişikler yaparak, alışılagelmiş beslenme dengenizi değiştirmeden basit yöntemlerle başarıya ulaşabilirsiniz.

İşte size diyette başarılı olmanın sırları;

 • Kızartma, çikolata, çay ve kahve gibi alışkanlıklarınızı bir köşeye atmanıza hiç gerek yok. Yine tüketin ancak haftada bir kez kızartma tüketin. Çay ve kahve alışkanlığınız varsa en aza indirin.
 • Çok sevdiğiniz yiyecekleri bir anda bırakmak istemezsiniz. Fakat zaman içerisinde farklı yöntemler uygulayarak bu alışkanlıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Örneğin; Dışarıda fast food yeme alışkanlığınız varsa evinizde yapacağınız hazır pizza tarifleri ile daha sağlıklı beslenebilirsiniz.
 • Başarılı diyetler oluşturmak istiyorsanız dışarıda yemek yemeyi bırakarak evde kendi hazırladığınız sağlıklı besinleri tüketmeye yönelin.
 • En sevdiğiniz yiyecekleri bırakmaya gerek yok. Bunun yerine sevdiğiniz yiyeceklerin az yağlı olanını ve daha az porsiyonlarını tüketmeye çalışın.
 • Meyve, sebze ve bol lif içerikli beslenmeye özen gösterin.
 • Başarılı bir diyet programı oluşturmak istiyorsanız yukarıda da belirttiğimiz gibi sevdiğiniz yiyeceklerden vazgeçmeyin. Sadece porsiyonlarınızı küçültün ve daha az yağlı beslenmeye özen gösterin.
 • Diyet yapıyorsunuz fakat durgun bir yaşam tarzına mı sahipsiniz? Hayatınızı renklendirmeye çalışın. Açık hava yürüyüşleri, aktif su sporları ya da tenis gibi hoşunuza giden alanlara yönelin. Ne kadar hareketli olursanız kilo vermeniz de o kadar kolaylaşacaktır.

Diyet yapmak kendinizi sıkıntılara sokmayı gerektirmez. Diyet sırları ile kendinizi mutlu hissetmeyi, diyette kararlı olmayı ve diyetinizin başarı ile sonuçlanmasını sağlayabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulmak için uyguladığınız diyet programlarını alışkanlıklarınızı değiştirmeden, öğünlerinizin miktarını azaltarak hazırlayın. Kısa süreli diyetlerle başarısızlığı yaşamak yerine, uzun süreli ve sağlıklı kilo vermeyi hedefleyin.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (1)
 • comment-avatar
  Esrin Candan 5 sene

  *Başarılı diyetler oluşturmak istiyorsanız dışarıda yemek yemeyi bırakarak evde kendi hazırladığınız sağlıklı besinleri tüketmeye yönelin.

  Burada yazdığını çok doğru fakat ben çalıştığım için öğlenleri ve akşamları yemek konusunda sıkıntı yaşıyordum. Diyet yemek servisi firmalarını duydum ve fedbox kapıya teslim diyet yemek servisine kayıt oldum 1 aylık hem lezzetli olması bakımından hem de temiz olmasından dolayı çok memnun kaldım diyebilirim. Bu tarz yazılar değerli teşekkürler.