Instagramda Sfs Nasıl Yapılır

Instagramda Sfs Nasıl Yapılır

Instagram, Facebook ve Twitter gibi birçok sosyal medya platformunda kullanıcıların en büyük hedeflerinden biri hesaplarının etkileşimini üst seviyeye çıkartarak kendilerini ve hesaplarını popülerleştirmektir. Bu sebepten ötürü gün geçtikçe artan bir eylem olan instagramda sfs yapma, başka kullanıcıların hesapları ile iş birliği yapma ve hesaplarını daha büyük kitlelere duyurma çabasına yönelik bir eylemdir.

Instagram’daki SFS Ne Demek?

Hesaplarını daha geniş kitlelere ulaşmak isteyen herkes mutlaka sfs kalıbı ile karşılaşıyor ve sfs ne demek diye soruyor. En popüler ve yeni uygulamalardan biri olan sfs instagram üzerinden iletişime geçen kişilerin birbirlerinin profillerini Instagram Story üzerinden paylaşmalarına verilen isimdir.

Her iki kullanıcı da birbirlerinin profillerini karşılıklı olarak kedi hikayelerinde paylaşarak takipçi, yorum ve beğeni sayısını arttırmayı hedefler. Bu eylem iki kullanıcının da kendi takipçilerine ek diğer kullanıcının takipçilerine de erişmeyi sağladığı için hesaplarındaki etkileşimin artmasına, takipçi, beğeni ve yorum gelmesine katkıda bulunur.

SFS eylemi büyümeye çalışan herkesin kullanabileceği bir yöntem olduğundan normal kullanıcıların yanı sıra ünlü kişiler de bu yöntemi tercih edebiliyor. Örnek vermek gerekirse bir markanın kendisine gönderdiği ürünü teslim alan fenomen bir kişi, bu ürünü hikayesinde markanın Instagram hesabını etiketleyerek paylaşır.

Bu duruma sessiz kalmayan marka da fenomen kişinin profilini kendi hikayesinde paylaşıyor. Bu yöntem sayesinde hem fenomen kişi hem de marka hesabı daha büyük etkileşime sahip oluyor.

instagram sfs nasıl yapılır

Instagram’daki SFS Teriminin Açılımı Nedir?

Instagram yüzden fazla ülkede aktif olarak kullanılan bir sosyal medya platformu olduğundan dolayı bu platforma yer alan çoğu terim İngilizce olarak ortaya çıkar. Bu sebepten ötürü tamamen İngilizce bir terim olan SFS teriminin açılımı da shoutout for shoutout olarak belirlenmiştir. Shoutout for shoutout uygulamasının temel amacı mevcut takipçi sayısını ve etkileşimi karşılıklı profil paylaşımı yoluyla arttırmaktır.

Kime veya Kimlere SFS Teklif Etmelisiniz?

Herhangi bir hesaba SFS eylemi için istekte bulunmadan önce kendi hesabınız ile aynı düzeyde takipçi sayısına, yoruma ve beğeni etkileşimlerine sahip bir Instagram hesabı bulmanız gerekiyor.

Bulduğunuz hesabın sizden daha yüksek düzeyde etkileşime sahip olmaması gerekiyor, aksi takdirde istekte bulunduğunuz kişi büyük bir ihtimalle sizin isteğinizi kabul etmeyecektir. Sizden daha düşük etkileşime sahip bir hesapla instagram SFS eylemini gerçekleştirdiğinizde ise bu durum sizi memnun etmeyebilir.

Tercih ettiğiniz hesabın tamamen güvenilir olması, sahte bir hesap olmaması gereklidir. Sahte bir hesapla bir hesapla SFS eylemini gerçekleştirmek sizin için birçok sıkıntıya yol açacaktır.

Instagram’da SFS Nasıl Uygulanır

Tam olarak size uygun bir Instagram kullanıcısı bulduğunuzda ilk olarak bu hesabın kullanıcısı ile mesaj üzerinden iletişime geçmelisiniz. SFS isteğinizi kabul ederse SFS yapmayı teklif ettiğiniz kişinin profilinin ekran görüntüsünü almanız ve bu görüntüyü Instagram hikayenizde paylaşmanız gerekiyor.

Bu paylaşım esnasında çeşitli etiketler ve profil hakkında ilginç, kısa bilgiler de eklemeyi unutmamalısınız. Diğer kullanıcı da aynı işlemi gerçekleştirdiğinde SFS işlemi tamamlanmış olacak.

sfs nasıl yapılır

SFS Eyleminin Avantajları Nelerdir?

SFS yapmanın en dikkat çekçi avantajlarından biri yapmasının kolay olmasıdır, instagram SFS eylemini gerçekleştirmek için yapmanız gereken tek şey sizinle çalışmak isteyen bir Instagram kullanıcısı bulmaktır.

Katılabileceğiniz ya da yapabileceğiniz SFS kampanyalarının sayısında herhangi bir sınır bulunmaz ve aynı anda birçok Instagram kullanıcısı ile beraber çalışmanız mümkündür. Bu kampanyadan elde ettiğiniz takipçiler bot hesaplar değil de gerçek hesaplar olduğundan etkileşiminizin artmasına olanak sağlayacaktır. Bu yöntemle daha fazla takipçi kazanacak, beğeni ile takip sayılarınızda artış olacak ve gönderilerinizin etkileşimi kat be kat artacaktır.

SFS Yapmanın Dezavantajları Nelerdir?

SFS kampanyalarının genel olarak en büyük dezavantajı olarak çabalarınızın karşılığı olarak istediğiniz miktarda takipçiye sahip olmama ihtimaliniz gösterilebilir. Bir diğer dezavantaj ise iş ortaklığı yapmaya başladığınız Instagram kullanıcı kampanya şartlarını ihlal edecek davranışlarda bulunabilir ve kararlaştırdığınız zamandan önce hikâyeyi kaldırmaya karar verebilir.

Bu karşılıklı hesap paylaşım eyleminin bir diğer riski de etkileşiminizi arttırmayacak takipçiler elde edebilecek olmanızdır. Bu olumsuz durumlardan kurtulmanın en iyi yolu SFS yapacağınız iş ortaklarını dikkatli bir şekilde seçmenizdir.

Ücretli SFS ve Ücretsiz SFS Arasındaki Fark Nedir?

Takipçi sayınızı ve hesabınızın etkileşimini arttırmanıza katkı sağlayabilecek ücretli ya da ücretsiz bir SFS kampanyası bulmanız mümkündür. Ücretsiz olan SFS kampanyaları benzer takipçi sayılarına ve etkileşime sahip olan insanlar arasında oldukça yaygındır.

Ücretli olan SFS kampanyaları ise bir Instagram kullanıcısının hesabı diğer kullanıcının hesabından fazla takipçiye ve daha iyi bir etkileşime sahipse kullanılır. Küçük hesaba sahip olan kişi, SFS kampanyası gerçekleştirebilmek adına kendisinden fazla takipçisi olan Instagram kullanıcısına belli bir miktarda ödeme yapar.

Bu durum küçük bir hesaba sahip olan kullanıcının daha kolay bir şekilde potansiyel takipçiye ulaşmasına katkıda bulunacaktır. Ücretsiz SFS kampanyaları belirtilen saat boyunca kaldırılmaz, aynı durum Ücretli SFS kampanyalarında da geçerlidir ancak küçük olan hesabın yaptığı ödeme değişiklik gösterebilir. Küçük olan hesabın seslendirme başına ya da kullanıcın hesabında yayınladığı duyurunun aktif olarak hesapta kaldığı saat başına ödeme yapması gerekebilir.

En İyi SFS Projesi Nasıl Yapılır?

Başarılı bir SFS kampanyası gerçekleştirmek için dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

  • Hesabınızın hedef kitlesiyle ortak hedef kitleye sahip olan Instagram kullanıcılarıyla ortak olun.
  • SFS kampanyasının şartlarını en başından ayarlayın ve bu konuda diğer kullanıcıyı bilgilendirin.
  • SFS kampanyası sayısı konusunda herhangi bir sınır olmasa da takipçilerinize aynı anda çok fazla SFS kampanyası göstererek onları rahatsız etmeyin.

Bu maddelere uygun davranışlarda bulunarak Instagram hesabınızın etkileşimini hiç olmadığı kadar arttırabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)