Hamilelikte Diş ve Diş Eti Sorunu Nedenleri ve Tedavisi

Hamilelikte Diş ve Diş Eti Sorunu Nedenleri ve Tedavisi

Hamilelik, bir kadının yaşayabileceği en özel aynı zamanda en yorucu anlardan biridir. Vücutta yeni bir canlı büyüyüp geliştiği için birçok fiziksel değişim annenin bedeninde söz konusu olabilir. Bu değişimleri düzenli şekilde takip etmek gerekirse tedavisini yaptırmak gerekir. Olumsuz bir sonuç doğurmadan önlem alınmalıdır. Bu sorunlardan biri de diş eti sorunlarıdır. Birçok kadın diş ve diş etinde hamilelik esnasında sorun yaşayabilir. Hamilelikte diş ve diş eti sorunu nedenleri ve tedavisi gebeler tarafından merak edilmektedir.

Diş ve Diş Eti Sorunlarının Sebepleri

Gebelik esnasında birçok hormon koordine şekilde çalışır. Bunlar progesteron ve östrojendir. Ve bu hormonlar damar yapısında değişikliklere sebep olmaktadır. Bu nedenle de diş ve diş etlerinde birtakım sorunlar söz konusu olabilir. Diş eti hassas olur, kızarıklıklar, şişmeler, kanamalar gerçekleşebilir. 2. aydan 8. aya kadar bu problemler görülebilir. Mutlaka düzenli olarak diş temizliği yapılmalı, ağız bakımına özen gösterilmelidir.

Tedaviler Nasıl Yapılır?

Hamilelikte diş ve diş eti sorunları yaşandığında tedavi yapılabilir. Tedavi yapılmasında hiçbir sakınca yoktur. Hatta ağız enfeksiyonlarının tedavisi yapılırsa bebeğe geçmesi de önleneceği için sorun olmaz. Ancak tedavi yapılmasına gerek kalmadan düzenli ağız bakımı yapılması tavsiye edilir. Ağız bakımı sayesinde sorunlar ilerlemeden keşfedilir ve kolaylıkla ortadan kaldırılır. Hem bebek hem de anne sağlığı fazlasıyla korunmuş olur.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)