2022 Trend Beret Modelleri ve Kombinleri

2022 Trend Beret Modelleri ve Kombinleri

Soğumaya başlayan havalar ile birlikte 2022 trend beret modelleri ve kombinleri vitrinlerde en trend aksesuarlardan birisi olarak görülmeye başlandı. Ünlü modaevlerinin podyumlarda yaptığı beret gösteri şölenlerinden sonra, sonbaharın gelmesi ile birlikte artık sokaklarda da yerini almaya başladı.

Beret Nedir?

Bere modasının Fransız akımı olan beretler, parizyen stillerin olmazsa olmaz parçalarından birisidir. Klişe halini almış olan Fransız giyim kategorisinin bıyık, çizgili tişört, fular elinde resim fırçası ve şaraptan oluşan görüntüsünü tamamlayan en önemli parça berettir.

Beretin Tarihçesi

Arkeoloji ve sanat tarihi alanında çalışma yapan uzmanlar, Bask Beresi diye de adlandırılmakta olan beretin, ilk kez bronz çağında kullanıldığı konusunda hemfikirler. Batı modası denildiğinde ise 1920 yılından bu yana erkek ve kadınlar tarafından en fazla İtalya, İspanya ve Fransa olmak üzere üretiliyor ve giyiliyor.

Popüler Beret Çeşitleri

Entellektüel olarak adlandırılan ancak en çok askeri üniformalarda kullanılan beret, en ikonik duruşunu Che Guevara’nın taktığı siyah, yıldızlı berede gösteriyor. Beret’i sanatçılar içerisinde en çok kullanan ve meşhur yapan ise, Richard Wagner, Rembrant ve Picasso olarak biliniyor. Fransız film yıldızlarından Brigitte Bardot, Jane Birkin, Catherine Deneuve gibi çok sayıda yıldızın başlarından çıkartmadıkları bu ikonik tarz şapkalar, tasarımcılar sayesinde yeniden eski günlerine dönerek altın çağını yaşamaya başlamış görünüyor.

Beret ile Baş Kombinleri

Beret takacak olan hanımlar saçlarını açık olarak bıraktıklarında, hem beret hem de saçları çok daha güzel görünecektir. Saçınızı toplamak isterseniz, atkuyruğu yaparak yana doğru ayırdığınız da şapka kendisini gösterecektir.

Beret örgüden yapılmış ise, sık aralıklar ile örülmüş olanları tercih etmelisiniz. Bu tarz şapkalar başta daha kalıplı ve gösterişli duracaktır. Diane Kruger tarzı denilen enseden toplanmış ve yan tarafa doğru atılmış bir at kuyruğu saç ile, muhteşem bir görünüm kazanabilirsiniz. Beret’i başınızın arkasına atarak ya da öne düşürerek kullanmanız mümkündür. Parizyen stillerde bu şapkalar olabildiğince yanda tutulur. Beret’ler gece davetleri sırasında da çeşitli broşlar ile hareketlendirilerek kullanılmaktadır.

2022 Trend Beret Modelleri

2022 yılında tepede ponponu olan beretler, sevimlilikleri ile şimdiden trend halini almış durumda. Sonbahar koleksiyonu olan “La Boheme” ile fırtınalar estiren Forever New, beretlerini fiyonklu olarak tasarlamış. Lüksü seven hanımlar içinse Gucci’nin kroşe örgü ile oluşturduğu beretler pahalı fiyatlarını hak ediyor görünüyorlar. Parizyen stilin olmazsa olmazı çizgili üsler, İpekyol’da ki beretlerde çok hoş duruyor. 2022 yılının sonbahar kış koleksiyonların da, Paul&Joe’den Gucci’ye, Vivienne Westwood Red Label’den Desigual’e değin birçok markada podyumlarda beretlere yer vermiş durumda. Bunun en büyük nedeni ise, sezonda yer alan en moda trendleri, beretlerin kusursuzca destekliyor olması. Entelektüelliği çağrıştırmakta olan detaylar, parizyen kadın imajları, 60’lı yıllara gönderme yapmakta olan stiller bu şapkalar ile doruğa çıkıyor.

Beret ile Kıyafet Kombinleri

En çok kırmızı renk beretlerin moda olduğu 2018 kışında, bu şapkalar uzun eldivenler ve pançolar ile kombinlendiğin de çok elegan bir görüntü veriyor. 60’lı Yılların modasından örnek alınan birçok parça ile beretler birleştiğinde, son derece şık kombinler elde etmek mümkün oluyor. Bu şapkalar en iyi boyun fularları ile tamamlanırken, kişiye bir ressam edası kazandırıyor. Çizgili kazak ve tişörtlerin altlarına giyilen A kesim midi pileli etekler bu tarz şapkaların en popüler tamamlayıcıları oluyor.

Sonbahar kış modasının “in” leri olan yırtık skinny jeanler ya da boyfirend jeanler, bol paça olan veya yüksek bel İspanyol paça pantolonlar, 60 ve 70’lerden retro kıyafetler en harika beret kombinleri olarak karşımıza çıkıyor.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (0)