Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Tırnakların Çabuk Uzaması İçin Tüyolar

Tırnakların Çabuk Uzaması İçin Tüyolar

Güzelliğine önem veren bakımlı bayanların önem verdikleri detaylardan bir tanesi de tırnaklarıdır. Elleri güzel gösteren tırnakların güzelliğidir. Özellikle uzun ve manikürlü tırnaklar göze her zaman daha hoş gelir.

Güzelliğine önem veren bayanların da çok iyi bildiği gibi tırnakların göz alıcı görünmesi özenli ve düzenli bir bakım işleminden geçiyor. Tırnakların güzel görünmesinin en önemli nedeni sağlıklı olmasıdır. Bu sebeple ilk olarak besinlerden gerekli vitaminleri alarak güçlü tırnaklara sahip olmak gerekir. Uzun tırnaklar hoş görüntüsü sebebiyle pek çok bayanın hayalidir. Tırnak uzatmak sabır isteyen bir iştir. Bazı kişilerin tırnakları yavaş uzar ve çabuk kırılır. Tırnakları hızlı uzatabilmek için bazı yöntemler vardır.

Eğer oje kullanıyorsanız iki günde bir ojeleri temizlemeli ve tırnaklarınızın hava almasına yardımcı olmalısınız.

Tırnak uzatmak için en bilindik yöntem ise ellerin suyla temasının fazla olmasıdır. Gün içerisinde çok fazla suya temas eden tırnaklar hızlı uzayacaktır. Ancak su tırnakların incelmesine sebep olacağından nemlendirici kremlerle tırnakları nemlendirmek gerekir.

Limon ve yağ kürü hazırlanarak tırnaklara masaj yapılması uzamayı hızlandırır. Bunun yanı sıra limon kabuğuna zeytinyağı döküp tırnaklara hafif masaj yapmak da etkili bir yöntemdir. Limon ve zeytinyağını saf halde kullanmak istemeyen kişiler içeriğinde zeytinyağı ve limon olan el kremlerini tercih ederlerse tırnaklarının uzamasına yardımcı olacaklardır. Sirkenin de tırnak uzatmakta etkili olduğu bilinmektedir. Sirke ve tuz karıştırmak suretiyle hazırlanan kürle tırnaklara düzenli bakım yapıldığında tırnakların hızlı uzamasını sağlayabileceğiniz gibi, güçlü tırnaklara da sahip olabilirsiniz.

Menekşe yağı da tırnak uzatmak için akla gelen yöntemlerden biridir. Doğal yollarla hem istediğiniz gibi uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olabilir hem de tırnaklarınızın daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri