Pirinç Unu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır ve Neye İyi Gelir?

Pirinç Unu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır ve Neye İyi Gelir?

Pirinç Unu Maskesi Nedir, Nasıl Yapılır ve Neye İyi Gelir?

Özellikle Asya ülkelerinde yaygın bir şekilde kullanılan pirinç maskesi, birçok faydası sebebiyle ülkemizde de kullanılmaya başlanmıştır.

Pirinç Unu Maskesi Faydaları Nelerdir?

Özellikle cilt beyazlatma amaçlı olarak kullanılan pirinç unu maskesi, güneş lekeleri üzerinde de oldukça etkilidir. Güneş lekelerini tedavi etmenin yanı sıra güneşin zararlı etkilerinden cildi korumaya da fayda sağlayan pirinç unu maskesi, aynı zamanda güneş yanıkları üzerinde de oldukça etkilidir.

Ciltte oluşan sivilcelere ve sivilce lekelerine de oldukça çok etki eden bu maske, diğer yandan cildin ölü hücrelerden arındırılmasına yardımcı olmakta ve gözenekleri temizleyerek cildin fazla yağdan arınmasını sağlamaktadır.

Sivilcelerin oluşturduğu kızarıklıkları da gideren pirinç unu maskesi, herhangi bir cilt sorunu için kullanılıyorsa her gün yapılmalıdır. Ancak cildin pürüzsüz kalması için yapılan durumlarda haftada 2 gün kullanılması idealdir.

Pirinç Unu Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Pirinç unu maskesinin hazırlanması için gerekli olan malzemeler; 2 çorba kaşığı pirinç unu, 1 çorba kaşığı süt tozu, 1 tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir miktar su ile sınırlıdır.

Bir kâse içerisinde karıştırılan pirinç unu ve süt tozunun içerisine zeytinyağı eklenerek karıştırılır. Bu karşımın içerisine maske cilde sürülecek kıvama gelene kadar su eklenir ve karıştırılmaya devam edilir. Hazırlanan bu maske ilk önce lekelerin üzerine, daha sonra ise yüze, boyna ve dekolte bölgesine sürülerek 15-20 dakika kuruması için beklenir. Bol ılık su ile durulanan bu maske, haftada 2-3 kez tekrar edildiği takdirde tüm cilt lekelerinden kurtulmaya yardımcı olmaktadır.

CATEGORIES
TAGS

COMMENTS

Wordpress (2)
  • comment-avatar
    Aslı Yazıcı 6 yıl

    Bu maskeyi ablam çok kullanmıştı alnındaki lekeler için. Düzenli kullanımda gerçekten 1-2 aya sonuç veriyor. Ünlülerin de bu maskeyi kullandığını duymuştum.

  • comment-avatar
    Ayla Öz 6 yıl

    Ben sivilcelerim için kullanmıştım bu maskeyi. Olan sivilceleri geçirmedi ama kızarıklığını aldı ve izi kalan sivilceleri geçirdi. Direk sivilce tedavisi amaçlı değil de leke giderici olarak iş görüyor.