Piezo Burun Estetiği

Piezo Burun Estetiği

Burun estetiği ameliyatı, genel anestezi uygulanan bir cerrahi operasyondur. Burun estetiği ameliyatları günümüzde artık bir çok yöntemle gerçekleştirilebiliyor. Bu yöntemler sayesinde burun estetiği ameliyatları artık daha ağrısız ve iyileşme süreci olarak da daha kısa sürede iyileşmeyi sağlayacak yöntemlerdir. Piezo burun estetiği ameliyatı yöntemi de bunlardan birisidir. Peki nedir bu piezo burun estetiği ameliyatı, hangi durumlarda uygulanır ve riskleri nelerdir  diye soracak olursanız hemen yanıtlayalım.

Piezo burun estetiği ameliyatı, ameliyat sırasında sadece estetik  yapılacak olan kemiğe işlem uygulanmasıdır. Piezo burun estetiği ameliyatında kemikler 3 (üç) boyutlu ses titreşimlerini içeren alet ile kesilip, düzeltilir. Dünyada sayılı alanda kullanılan bu yöntem estetik cerrahi dünyası için adeta bulunmaz bir teknolojidir. Bulunmaz bir teknolojidir diyorum çünkü, ameliyatta kanama şişlik ve morluk oluşmasını çok düşük düzeye indiren bir yöntemdir. Ameliyat esnasında kullanılan alet, kıkırdak ve burun yapısındaki etlere asla zarar vermez ve bunları kesme işlemini yapmaz. Bu ileri teknoloji harikası olan aletin işlem görüp, kesmeyi, düzeltmeyi başlatması için keseceği ya da düzelteceği dokunun kemik ya da kemiksi bir doku olduğunu anlaması gerekmektedir.

Piezo burun estetiği ameliyatı yönteminin diğer yöntemlere göre artısı ameliyat sonrasında oluşan morluk ve şişliklerin neredeyse hiç oluşmaması ya da  yok denecek derecede oluşmasıdır. Ayrıca bu yöntemle şekil verilmek istenen kemiğe, verilmek istenen bir şekil daha kolaylıkla verilebilir.  Piezo burun estetiği tekniği kullanılarak gerçekleştirilen ameliyatta morluk oluşmamasının sebebi nedir diye sorduğunuzu duyar gibi oluyorum. Bu sorunuzu yanıtlayacak olursak, piezo cerrahisinde kullanılan aletin kemik dokuyu seçici özelliği olduğundan yumuşak dokuya ve damarlara asla zarar vermeden bu işlemi gerçekleştirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu alanda defalarca başarılı ameliyat kaydetmiş olan Doçent Doktor Ozan Seymen ile rahatlıkla piezo burun estetiği ameliyatınızı gerçekleştirip istediğiniz burun şekline sahip olabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)