Göz Çevresi Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir

Göz Çevresi Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir

Göz çevremizdeki derimiz, zaman içindeki kasılıp gevşemelerden ortaya çıkan çizgileri korur. Bu çizgiler gençlik yıllarında çok belli olmasa da kullanıldıkça derinleşmekte ve belirginleşmektedir. Göz çevrenizdeki bu çizgilerin oluşmasında en büyük sebebi ise gülmektir. Gülerken kısılan gözler, bu çizgilere sebep olmaktadır. Kimse kazayağım olacak diye gülmekten kendisini alıkoymaz, bu yüzden düzenli bakımlar yaparak cildinizdeki kaz ayaklarının oluşmasını da önlemek yine sizlere kalmaktadır.

Kadınlar arasında en çok tercih edilen kazayağı yok etme müdahalesi botoks ile sağlanmaktadır. Bu yöntem hem pahalı hem de geçicidir. 6 ay sonra tekrar kaz ayakları ortaya çıkmaktadır çünkü botoks sıvısı vücut tarafından emilmektedir. Bunun yerine doğal yöntemler kullanarak da kaz ayaklarınızdan kurtulabilirsiniz. Evinizde bulunan malzemelerle yapacağınız uygulamaların yanı sıra eczaneden almanız gereken ürünler de listemizde mevcuttur.

Kaz Ayaklarını Giderme Yolları

Cilt Sıkılaştıran Yumurta Beyaz

Kaz ayaklarından kurtulmanın yolları arasında yumurtanın önemi oldukça fazladır, yumurta beyazı sürüldüğü bölgede bir gerginlik ve sertlik hissi verir. Sarısından ayırdığınız yumurtanın beyazını göz çevrenize sürerek, gerginleşmesini ve kurumasını beklemelisiniz. Doğal olduğu için haftada belli günler uygulamakta serbestsiniz. Böylece gözenekleriniz sıkılaşırken, cildiniz de gerilecek ve kaz ayaklarının sizleri rahatsız etmesini engelleyebileceksiniz.

Doğal Kalsiyum: Süt

Süt insan vücuduna verdiği faydalarla bilinmektedir dolayısıyla kaz ayaklarından kurtulmak için de süt tavsiye edilir. Bu sefer yumurta akı gibi dışarıdan değil içeriden uygulamalısınız. Sütü günlük olarak tüketmeye başlamanız sayesinde cildinizdeki parlaklığın arttığını gözlemleyeceksiniz. Protein kaynağı olan sütü dilerseniz ılık hale getirerek, bir bez ya da pamuk yardımıyla göz çevrenize masaj için de kullanabilirsiniz. Sabah ve akşam sütle bakım yaptıktan sonra kremlerinizle masaj yaparak cildinizdeki kırışıklıkların açılmasına ve düzelmesine yardımcı olabilirsiniz.

Eczaneden E Vitamini Takviyesi

E vitamini nemlendirici özelliğe sahip bir üründür. Kapsüller şeklinde satılan e vitaminlerinden alarak gözlerinize masaj yapabilirsiniz. Plastik kapsülleri küçük bir iğneyle delerek başlayacağınız işlemde, göz çevrenize bu ürünün içindeki vitaminle masaj yapmalısınız. Masajın ardından yarım saat dinlendirerek vitaminin tamamen emilmesini sağlayın.

Gözenek Sıkılaştırıcı Aloe Vera

Cildinizi yeniden şekillendiren ve nemlendiren ürünlerden birisi olan Aloe Vera, kadınlar tarafından pek çok maske içerisinde hali hazırda tüketilmektedir.

Aloe Vera’nın faydaları arasında:

  • Cilde ihtiyaç duyduğu nemi sağlama,
  • Gece boyunca ciltte kalarak, gözenekleri sıkılaştırma,
  • Suyu çıkartılarak içilebilir hale gelme,
  • Kendi özel maskelerinizi oluşturarak kullanma imkanı bulunmaktadır.

Cildinize gece yatmadan önce bile sürseniz, tüm gece yüz ve göz çevrenizdeki deriyi yumuşatarak şeklinin korunmasını sağlama özelliğine sahiptir. Düzenli olarak Aloe Vera kullanımı sağlayarak, kaliteli ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yeni Trendlerden Hindistan Cevizi Yağı

Tadını çok sevdiğimiz Hindistan cevizinin, kendisi gibi mis kokan yağı sayesinde, kolaylıkla cildinizi besleyebilirsiniz. E vitamini kapsülü almak yerine dilerseniz hindistancevizi yağı da satın alabilirsiniz. Böylece hem güzel kokulu bir bakım ürününe merhaba hem de kaz ayaklarına güle güle diyebilirsiniz. Hindistancevizi yağını evde kendiniz de yapabilirsiniz.

Bunun için hindistancevizinin içindeki etini çıkartmanız, rondodan geçirerek küçük parçalara ayırmanız ve sonrasında sıkarak suyunu dışarı aktarmanız gerekmektedir. Sütünü elde ettikten sonra buzdolabında 24 saat bekletmeniz, hindistancevizi yağının donmasına ve kalıbın üstünde çıkmasına yeterlidir.

Limonla Gelen Sağlık

İçindeki asitler, limonun gözenek sıkılaştırıcı olduğunu bizlere defalarca kanıtlamıştır. Limonun suyunu da kullanarak yapabileceğiniz masajlarda, gözlerinize ürünü kaçırmamaya dikkat etmelisiniz. Limonun yarısını kesip, üzerine toz şeker ekleyerek göz çevrenize peeling de yapabilirsiniz. Ölü derilerden arınmanızı sağlayacak bu yöntemden sonra göz çevrenizi yıkayıp durulayın. Nemlendirmek için çok yağlı olmayan kremleri seçin.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ