Yeni Evlenenler İçin Önemli Tavsiyeler

Yeni evlenenlerin kafası her zaman karışıktır. Çok iyiyim diyen insanda bile biraz korku ve endişe mutlaka vardır. Evlenmek demek aslında çok radikal bir karar vererek yaşanılan hayatı kökten değiştirmek demektir. Yeni bir hayat her ne kadar uzun süredir bilinen ve sevilen biri ile bile olsa zor olabilir. Bu yüzden bu yeni hayata adım atarken dikkatli ve temkinli olmakta fayda var. Bu dikkat hem kişinin kendisinin hem de karşısındakinin zarar görmemesi ve kırılmaması için gerekli en önemli yoldur. Evlenmeden önce yeni evlenenler için önemli tavsiyeler başlıklı yazıları okumakta da fayda var.

Evlilik Hazırlığı

Evlilik demek en başta evlilik hazırlı demektir. Evlilik hazırlığı evlenen çiftlerin kişilik yapısına göre şekillenir. Çok panik ve evhamlı tipler bu süreci çok stresli geçirirken sakin ve olduğu kadar düşüncesine sahip kişiler yorulmadan rahat geçirir. Yeni evlenen çiftlerin evlilik hazırlığını abartmadan yapmasında fayda var. Unutulmaması gereken en önemli şey o hazırlığın bir anda bitmeyeceği ve hayat boyu süreceğidir. Bırakın bir eşyanız eksik olsun ama huzurunuz kaçmasın. Eksik olan eşyayı evlendikten sonra da alabilirsiniz.

Dış Seslere Kulak Tıkama

Yeni evlenen çiftlere akıl vermeye hazır bir sürü insan ile karşılaşılır. Millet olarak akıl vermeyi çok seven bir toplum olduğumuz için yeni evlenenlerin bu dış seslere kulak tıkamasını bilmesi gerekir. Her sese kulak tıkamak doğru değildir. Bazen aile büyüklerimizin verdiği tavsiyeler işle yarayabilir, hayat tecrübesi ve yaşanmışlıklar onlarda daha fazladır. Yeni evlenen çiftlerin tüm bu dış seslerin arasından önemli olanları alması ve önemsiz olanları beyninden o anda silebilmesi kendi konforu için çok önemlidir.

Yeni Alışkanlıklar Edinmek

Evlenmek demek yeni alışkanlıklar edinmek demektir. Bu bazen yeni bir yemek alışkanlığı olurken bazen temizlik ve düzen alışkanlığı olabilir. Evlenmeden önce bu durumla karşılaşacağınızı aklınızdan çıkarmayın. Evde yeni biri ve onun getirdiği yeni alışkanlıklar olacak. Belki bu alışkanlıkları benimsemek zor olabilir, ama imkansız değildir. Dışarıya açık olmakta fayda var. Her şeye itiraz edilmesi bu dönemde en hatalı işlemdir. Çiftlerden biri itiraz ederse diğeri de itiraz eder ve bu da bir kaos ortamı yaratabilir. Karşılıklı saygıyı kaybetmeden mantıklı alışkanlıklar edinilebilir, çok yanlış olan alışkanlıkların varlığında ise bu duruma itiraz etmeden önce konuşarak çözmekte fayda vardır.

Olabildiği Kadar Sakin Davranmak

Sakin bir evliliğe adım atmak için sakin başlamak gerekir. Gereksiz tartışmaların yaşandığı ve kalplerin kırıldığı bir yola kimse girmek istemez. Ayrıca bu tavırlar karşıdaki kişinin de bıkmasına ve sıkılmasına sebep olur. Bu sıkılma ve bıkmaya sebep vermemek için her iki tarafında olabildiği sakin davranması gerekir. Gereksiz ajitasyonları bir kenara bırakın ve sakin olun. Sakinlik huzur getirir huzur ise mutluluk verir. Mutlu bir evliliğin başında saygı ve huzur vardır.

Yabancı Biri İle Aynı Evde Yaşamak

Kişi partnerini her ne kadar uzun süredir tanıyorum çok iyi biliyorum da dese aynı eve girildiği zaman o bir yabancı olacaktır. Kısa sürelerde tanışılan ve vakit geçirilen partnerler birbirini tanıyamaz, aynı evde yaşamak baş başına bir olaydır. Hatta bazı çiftler bu ilk zamanları çok zor atlatabilir, sanki atomu parçalıyormuş gibi zorlanabilirler. Aynı evde yaşamak aynı yatakta uyanmak farklıdır. Tuvalet alışkanlığı, mutfağı temiz bırakıp bırakmaması, eşyalarını hangi köşeye bıraktığı bazen hiç olmadık anlarda gerilim yaratabilir. Bu yüzden evde bir başkasının olduğu ve o evin onun alanı da olduğu asla unutulmamalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here