Tırnak Sararması Nasıl Geçer

Biz kadınlar için zarif bir ele sahip olmak, kişisel bakımlarımız arasında olmazsa olmazlar arasındadır. Dolayısıyla güzel bir el için, tırnak bakımına dikkat etmemiz gerekir. Kırılmış, çatlamış veya sararmış tırnaklar; ellerin tüm narinliğini alır götürür. Sık sık oje sürmek, sigara dumanına maruz kalmak ve aseton kullanmak da tırnaklarımızın sararmasına neden olur. O halde tırnak sararması nasıl geçer sorumuzun cevaplarına gelelim.

  • Limon kabuğu tırnakların beyazlaşmasına yardımcı olur. Bunun için içi alınmış limon kabuğunun sarı kısmıyla tırnaklarını ovalayarak, tırnakların sararmasını önleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra, limon suyu da tırnakların dostu olarak bilinir. 1 çay bardağı ılık su içine 1 adet limon sıkarak tırnaklarınızı 20 dakika kadar limon suyu içinde bekletin. Bu işlemi haftanın bir veya iki günü uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 1 ay sonra tırnak sararması için etkili bir uygulama olduğunu göreceksiniz. Limon suyu hem tırnakların sararmasını önleyecek hem de sertleştirerek kırılmalarına engel olacaktır.
  • Daha çok hamurların kabarması için kullandığımız toz soda, tırnakları beyazlatan etkili bir üründür. 2 yemek kaşığı toz sodayı 1 kâse içinde erittikten sonra tırnaklarınızı 15 dakika bekletip sonrasında bol su ile ellerini durulayın. Sodalı su kürünü haftada bir defadan fazla uygulamaktan kaçının.
  • Diş macununu yumuşak bir fırçayla tırnaklarınıza yedirirseniz, tırnaklarınızın hızla beyazlaştığını göreceksiniz. Daha etkili bir sonuç için diş macununa yarım çay kaşığı kabartma tozu da ekleyebilirsiniz.
  • Olgunlaşmış çileği tırnaklarınızın üzerine sürerek hızla beyazlaştığına şahit olabilirsiniz. Çilek içindeki pigmentler sadece tırnakları değil, dişlerdeki sararmaları da engellemektedir. Fakat çileği tırnaklarını yedirirken, tırnak içlerine kaçırmamaya çalışmanızı öneririz.
  • Gliserin yağını haftanın 3_4 günü el ve tırnaklarınıza yedirirseniz, ellerinizin yumuşak kalmasına yardımcı olurken tırnaklarınızdaki sararmayla beraber güçlenmesini de sağlayabilirsiniz. Eğer sık sık bulaşık yıkıyorsanız, bulaşık deterjanının içine 1 çay kaşığı gliserin yağı da ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here