Söz ve Nişan İçin Abiye Elbise Modelleri! Lacrima 2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Söz ve Nişan İçin Abiye Elbise Modelleri! Lacrima 2023 İlkbahar/Yaz Koleksiyonu

Söz ve nişan merasimleri çiftler arasındaki bağlılığın ve sevginin bir sembolüdür. Bu nedenle, kadınlara güzel ve kendinden emin hissettiren bir nişan elbisesi seçmek, genel olarak bu deneyimi güzelleştirmeye ve gururla hatırlanacak kalıcı anılar yaratmaya yardımcı olabilir. Bu sebeple düğün öncesi en önemli günlerden biri olan nişan ve söz törenlerini unutulmaz kılmak isteyen kadınlar ilk olarak, tarzlarına uygun bir söz elbisesi seçmekle işe başlar.

Nişan ve isteme elbiseleri, kadınlar için önemlidir, çünkü genellikle bir nişan fotoğraf çekimi veya nişan partisi gibi kişilerin hayatındaki en önemli ve anlamlı anlarda giyilir. Törenin yapılacağı ev, salon ya da açık havaya uygun birbirinden şık söz ve nişan kıyafetleri arasından seçim yapmak son derece önemlidir.

Mekana Göre İsteme ve Nişan Elbisesi Nasıl Olmalı?

İsteme yani söz merasimi genel olarak kız tarafının evinde yapılır. Eğer evde yapılacak sözde ne giyilir diye düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken konulardan biri ağır abiyelerden kaçınmak olmalı.

Evde yapılacak söz ve nişan için daha sade kıyafetler seçmeniz uygun olacaktır. Evde yapılacak kız isteme için uzun söz elbiseleri modellerinden birini de seçebilirsiniz. Küçük bir alanda merasim olacağından seçeceğiniz söz ya da nişan elbisesi sade ve bir o kadar da rahat olmalıdır.

 

Vücut Tipine Göre Nişan ve Söz Elbisesi Nasıl Seçilir?

Vücut tipine göre seçilecek elbise doğru elbise modelidir. Dört çeşit vücut tipi vardır: Armut, elma, kum saati ve dikdörtgen vücut tipleri. En çok belirgin özelliği ince bel ve geniş kalça olan armut vücut tipine sahip olan kişiler ilgiyi kalçalardan uzaklaştıracak abiye modelleri seçmeye özen göstermelidir. Üst kısmı biraz dar, etek kısmı ise volümlü olan abiye elbise modelini tercih etmelidir.

Eğer geniş omuz, dolgun ve büyük göğüslere sahipseniz, kalın bir bel ve düz bir kalça yapınız varsa elma vücut tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Derin V yakalı, dekolteli bir model giyerek dikkatleri daha çok göğüs bölgenize veya düz kesim derin yırtmaçlı bir abiyeyle tüm ilgiyi bacaklarınıza çekmeniz mümkün olacaktır.

Göğüs ve kalça bedeni eşit ve ince bir bele sahipseniz kum saati vücut tipindesinizdir. Bu nedenle giyeceğiniz tüm modeller size yakışacaktır. A kesim, balık form, V yaka, yırtmaçlı ya da iki parçalı abiye modellerinin hepsi sizin için ideal bir modellerdir. Özellikle her vücut tipinin kaldıramayacağı balık kesim abiyeler ile fiziğinizin güzelliğini daha da ortaya çıkarabilirsiniz.

Eğer kıvrımsız ve düz bir şekilde inen bir vücut tipine sahipseniz dikdörtgen vücut tipindesinizdir. Sizin giyilecek elbise modeli ile dikkat çekmeniz gereken yer bacak ve omuzlarınızdır. Düz kesim ve yüzücü tipli abiye modelleri sizin için idealdir.

Kısa boylu bir kadınsanız ilk tercihiniz mini abiye modelleri olabilir. Eğer kısa abiye giymek istemiyorsanız, uzun çizgili abiye modelleri daha ince bir görünüm sağlar. Bu şekilde boyunuzun daha uzun görünmesini de sağlayabilirsiniz. Pileli, kat kat, şifon abiyeler, büyük desenli modeller kısa boylu özellikle ve kilolu kadınların kaçınması gereken model abiyelerdendir.

Kumaşına Göre Nişan, Söz İsteme Elbisesi Modelleri Seçimi

Tüm kadınların en uygun abiyeyi seçerken dikkat etmesi gereken kurallardan en önemlisi doğru bir kumaş seçimidir. Mekanın tarzına ve vücut tipine göre hangi kumaşın daha uygun olacağına karar vermeli söz veya nişan elbiselerini buna göre seçmelidirler.

Yanar döner, kabarık, sert ve gösterişli görünüme sahip olan tafta kumaştan abiye elbiseler salonda yapacağınız söz merasimi için uygun bir seçim olabilir. Tafta kumaştan abiyeler, pastel renklerden parlak renklere kadar her türlü rengi bulmanın daha kolay olacağı bir kumaş türüdür.

 

Saten kumaş ise güçlü, dayanıklı ve kolay buruşmayan yapısı nedeniyle, abiye söz elbiseleri modellerinde çok sıkça tercih edilen bir kumaş türüdür. Fakat, saten kumaş vücut hatlarını olduğu gibi yansıttığı için büyük beden söz elbisesi arayan ve vücut hatlarına pek güvenmeyen bir gelin adayıysanız kesinlikle uzak durmanız gerekir.

Dantel abiyeden bir söz elbisesi hem evde hem de mekanda yapılacak söz merasimleri için uygundur ve yaygın olarak tercih edilmektedir. Kıyafetin kollarında, etek uçlarında veya aksesuarlarının ayrıntılarında Fransız dantele yer verilebilir.

Rengine Göre Söz Kıyafetini Nasıl Seçebilirsiniz?

Söz kıyafetinin hangi renk olması gerektiği gelin adayının cilt tonuna göre belirlemesi gereken bir detaydır. Beyaz tenliler pastel tonlar tercih edebilir, açık tonlarda yeşil, pembe ve lilaya yakın mor söz elbiseleri ile romantik, şık ve gösterişli bir görünüm oluşturabilirsiniz. Esmer veya buğday tenliyseniz canlı renkler kullanmanız yerinde olacaktır. Pembe ya da mavi söz elbisesi tercih edebilir veya kırmızı bir model söz elbisesi ile daha iddialı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Gündüz gerçekleşen bir söz için pudra rengi söz elbiseleri gibi daha açık renkler, organizasyon akşam olacaksa, siyah söz elbiseleri başta olmak üzere koyu renkleri seçmeniz uygun olabilir. Bordo söz elbisesi de özellikle evde yapılan organizasyonlar için çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

İlkbaharda veya yazın yapılan kız isteme merasiminde, mevsimin renklerine daha uygun canlı renklerde söz abiyeleri tercih edilebilir. Yeşilin açık tonları, pembe, sarı, lila gibi renklerden birini söz tercih edebilirsiniz. Sonbaharda ise mevsimin tonlarına uygun hardal sarısı ya da bordo renklerde model renkleri seçilebilir, kış aylarında ise metalik, kırmızı, lacivert ve siyah gibi mevsimin ağırlığını taşıyan renklerden bir model seçebilirsiniz.

Unutulmaz söz ve nişan gününüzü benzersiz kılacak doğru elbiseyi bulmanız için koleksiyonuyla harikalar yaratan Lacrima Söz ve Nişan Elbiselerine göz atabilirsiniz.

CATEGORIES

COMMENTS

Wordpress (0)