Son Trend Pixie Saç Modelleri

Son Trend Pixie Saç Modelleri

Pixie saç modeli, özellikle Hollywood ünlüleri tarafından sıklıkla tercih edilen oldukça şık, kullanımı kolay ve modern bir saç kesimidir. Erkek saçına yakın kısalıkta kesilmiş kadın saçı için kullanılan pixie saç modeli kavramı, kolay şekillendirilebilir yapıdadır. Kullanım rahatlığı ve modern görüntüsü sayesinde deneyenlerin vazgeçemediği pixie kesim, 2016 yılında da oldukça trend ve tercih edilen bir model olarak bilinmektedir.

Pixie saç modelleri hemen her yüz şekline giden bir saç kesimidir. Özellikle yuvarlak yüzlü hanımlarda katlı kesimler ve kahkül verilmesi sayesinde hareketli bir görünüm kazandırılarak yüzün daha ince gözükmesi de sağlanabilir.

  • Hangi Saç Tipinde Pixie Kesim Kullanılır?

Pixie kesim özellikle hacimli bir görüntü sağlandığı takdirde çok daha şık görünmektedir. Bu nedenle, kalın telli saç cinsine sahip kadınların pixie kesimi kullanması daha rahat ve kolaydır. İnce telli saçlara sahip olan kişilerin aynı hacimli ve dolgun görüntüyü yakalaması için, birçok saç volümlendirici ürün kullanmaları gerekeceğinden kullanım zorluğu yaşamaları mümkündür.

REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
  • En Moda Pixie Saç Modelleri Nelerdir?

Küt kesimli saç modelleri, pixie kesimde özellikle bu sezon bir adım daha öne çıkmaktadır. Yüzün ön kısmına gelecek saçlar arkadan daha uzun bırakılarak hem yüzde daha uzun bir görüntü elde edilir hem de saça hareket katılarak daha hacimli ve dolgun görünmesi sağlanır. Küt kesimde öne çıkan bir diğer model ise kahkül kullanımıdır. Kahkül tek taraflı veya düz kesimli tercih edilebilir. Özellikle düz kesim kahküllü pixie saç modeli, oldukça marjinal ve hoş bir görüntü elde etmenizi sağlayacak sezon trendlerinden biridir. Pixie saç modelleri, sarı alt tonları ve kumral renkler ile bütünlenebilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ceyda dedi ki:

    Bana nedense iş kadınları haricine bu saç gitmez gibi geliyor. Ama bir takım tarzı kıyafetle enfes durur orası ortada. Güzel örnekler vermişsiniz.

BİR YORUM YAZ