Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Siyah Noktalardan Kurtulma Maskeleri

Siyah Noktalardan Kurtulma Maskeleri

Siyah noktalar genel olarak yüzünüzde görülür ve burun çevresinde toplanarak, kötü bir görünüme neden olur. Bu siyah noktalarla mücadele etmenin pek çok yolu var, ancak doğal olmayan yöntemler ve bakım ürünleri kullanarak, uzun vadede cilt yapınıza zarar vererek, cildinizde hasar oluşumuna neden olabilirsiniz. Bu nedenle sizler için, doğal cilt bakım yöntemleri üzerine bir inceleme gerçekleştirdik.

Siyah noktaları yok etmek için evde uygulayabileceğiniz bazı basit yöntemler, çok iyi sonuçlar doğurabilmekte. Size tavsiye edeceğimiz, siyah noktalardan kurtulma yöntemleri, işe yaramayacak olursa, kesinlikle doktorunuza danışmalı ve medikal anlamda destek almalısınız.

Siyah Noktaları Yok Etme Maskesi

İlk olarak limonumuzu ikiye bölüyoruz ve yarısını alarak, üzerine 4 damla bal damlatıyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu karışımı yüzümüze ve siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere masaj uygulayarak sürüyoruz. Siyah noktaları temizleme maskesini yüzümüzde yaklaşık olarak 5 dakika kadar beklettikten sonra, yüzümüzü soğuk suyla yıkıyoruz ve arındırıyoruz.

Siyah Noktalar İçin Maske Tarifi

Daha önceden kullandığınız ve eskimiş olan diş fırçanızı alarak, üzerine bir miktar diş macunu sürün ve cildinize çok hafif baskı uygulayarak, dairesel hareketlerle yedirin. Bu işlemi uygulamadan yaklaşık olarak 5 dakika önce, siyah noktalarınızın bulunduğu bölgeleri ıslatarak yumuşatmanızda fayda var. Diş fırçası ile cildinizi çok hafif darbelerle ovmalısınız, aksi halde cildinizi tahriş edebilirsiniz.

siyah-noktalardan-kurtulmak-icin-maske-2Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Başka Bir Maske Tarifi

Bir miktar karbonat ile elma sirkesini karıştırıyoruz ve siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere yedirerek sürüyoruz. Ardından, yaklaşık olarak 10 dakika cildimizde bekletiyoruz ve yıkayarak arındırıyoruz. Siyah noktaların nasıl kaybolduğunu göreceksiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Son Maskemiz

Bir parça elma sirkesi ve biraz kozmetik kil karıştırılarak, macun kıvamında bir madde elde ediyoruz. Elde ettiğimiz bu malzemeyi cildimize sürerek, kuruyana kadar bekletiyoruz ve yüzümüzden temizliyoruz. Bu maskenin siyah noktaları söküp atma etkisi bulunmaktadır. Elma sirkesi bulamıyorsanız su kullanabilirsiniz.

Yukarıda tariflerini verdiğimiz cilt bakım maskelerini uygulayarak, çok kısa sürede doğal yollarla cildinize bakım uygulayabilirsiniz. Siyah noktaları yok ederken, cildiniz nem değerini de kaybedebilir bu nedenle, doğal yollarla cildinizi nemlendirmek için, maske uyguladıktan sonra, bir miktar yoğurdu cildinize sürebilirsiniz ve kuruduktan sonra durulayabilirsiniz. Qkadın

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri