Manyetik Özellikli Kirpikler Ne İşe Yarar

19
Sayaç

Özellikle kadınların, görünüşleri açısından oldukça tercih ettikleri mıknatıs kirpik ürünlerinin “Zararı var mı?” sorusunu çok fazla sormaktadırlar. Mıknatıslı kirpik kullanmak isteyen kadınlar kirpiklerin zararlarını merak etmektedirler. Peki, gerçekten mıknatıslı kirpiklerin zararı var mı?

5 saniye içerisinde, gözlere derinlik sağlayan mıknatıslı kirpik ürünlerinin zararı maalesef dikkat edilmediği zaman olabilir.. Mıknatıslı kirpikler gündelik hayatta fazla tercih edilmemelidir. Bu tür kirpikler sabırlı ve dikkatli bir şekilde takılmalıdır. Yapıştırıcı kullanılırken son derece dikkat edilmesi gerekmektedir. Doğru bir şekilde takılmayan takma kirpikler cilde zarar verebilmektedir.

Mıknatıslı kirpiklerin takılması sanılanın aksine oldukça basittir. Mıknatıslı kirpiğin mümkün olduğu kadar, kirpik diplerine yapıştırılması gerekmektedir. Takma kirpiği kirpik diplerine alt ve üst olarak yerleştiğinizde mıknatısların hemen yapıştığını göreceksiniz. Bilindiği gibi, mıknatıslı kirpikler tek kullanımlık değildir. Bu sebeple istediğiniz zaman takıp kolay bir şekilde çıkartabilirsiniz. Uzun kullanımlar açısından son derece pratik olan manyetik kirpikleri dilerseniz, aylarca kullanabilirsiniz.

Mıknatıslı Kirpiklerin Zararları

*Takma kirpikler, kirpiklerin üzerine fazladan yük bindiriyorlar. Bununla birlikte kirpiklerde güçsüzleşme veya da geç uzama gibi, problemler ortaya çıkabilir.
*Takma kirpikler zaman içerisinde, gözlerde tozların birikmesine sebep olabilir. Göz kirpikler sebebi ile korunmasız kaldığı için, göz kuruluğu hastalığı ortaya çıkmaktadır. Bu sebeple takma kirpik kullananlar genellikle göz kuruluğu konusundan şikâyetçi.
* Mıknatıslı kirpikler, özellikle cildi hassas olan bazı bayanlarda, alerjik reaksiyonlara sebep olabilir.
*Düşük kaliteli takma kirpikler, kişinin uzun süre boyunca kullanması sebebi ile kanserojen etkisi ile karşı karşıya kalıyor.
*Uzun süre boyunca kullanılan manyetik kirpikler kişinin kendi kirpiklerinin uzamasını geciktiriyor.

Mıknatıslı Kirpiği Ne Kadar Süre İçerisinde Takabilirim?

Mıknatıslı kirpiği sadece beş saniye gibi kısa bir süre içerisinde kirpiğinize takabilirsiniz. Gelişen teknoloji içerisindeki farklı tasarımları sayesinde manyetik kirpikler, kirpiklerinden şikâyetçi olan bayanların kurtarıcısı oluyor. Kirpiklerinizin gözlerinize zarar vermemesi açısından sürekli olarak temiz tutmanız gerekmektedir. Bunun için piyasada satılan kirpik temizleme solüsyonu ile kirpiklerinizi düzenli aralıklar ile temizleyebilirsiniz. Mıknatıslı kirpik kullananlar bu solüsyonun kullanılması hem dezenfekte amacı hem de makyaj temizlemek için kullanılabilir olduğunu ifade etmektedir.

Mıknatıslı kirpikler, diğer takma kirpiklere göre daha fazla kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı olması sebebiyle kısa süre içerisinde bakışlarınızı yoğun bir hale getirebilirsiniz. Dünyada kullanım alanı yaygınlaşan manyetik kirpiklerin fiyatları markasına göre değişmektedir.
Mıknatıslı kirpiklerden sonra dilerseniz, makyajınızı uygulayabilirsiniz. Göz kapağınızın üzerine kalem çekerek, kirpiklerinizin belirli olduğu noktayı kamufle edebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz, kirpik kıvırma aletini nazik bir şekilde kullanarak, bakışlarınızı daha yumuşak ve hacimli bir hale getirebilirsiniz. Makyajınız için son olarak rimeli uygulayarak takma kirpikleri doğal kirpikleriniz ile harmanlayabilirsiniz.
Mıknatıslı kirpiklerin içerisinde herhangi bir yapıştırıcının bulunmaması sebebi ile her cilt tipindeki kadının güven içerisinde kullanmasını sağlamıştır.

Mıknatıslı Kirpiğin Çıkartılması
Ürünü kullandıktan kısa bir süre sonra gözünüzden kolayca çıkartabilirsiniz. Direkt çekerek çıkarmak gözünüze ve kirpiğinize zarar verebilir. İki parmağınız arasında kirpiğinizi yavaşça kaydırarak mıknatıslı kirpik ürününü kolayca çıkartabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here