Karatay Diyeti

Diyet yapmak isteyenler için popüler ve farklı diyet çeşitlerinden biri olan Karatay Diyeti, ideal kilosuna ulaşmak isteyenler için çok tercih edilir.

Sıra dışı tarzı ve etkili sonuçlarıyla dikkat çeken Karatay diyeti, birçok metabolik sendroma rağmen kilo vermekte zorlananların kurtarıcısı oluyor. Özellikle şeker ve unsuz bir diyet olduğu için dikkat çeken Karay diyeti, bir yaşam tarzı olarak benimsendiğinde kişinin kilo vermesi çok daha kolay olmaktadır.

İnsanların kilo almalarının nedeninin sağlıksız beslenme olduğu gerçeği Karatay diyetiyle çok farklı hale gelmektedir. Çünkü tahıl grubu, un, şeker ve paketlenmiş gıdaların tüketilmesi durumunda kişinin birçok sağlık sorunu da ortaya çıkacaktır. Bu sorunların giderilmesi için, mümkün olduğunca sağlıklı beslenmek ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak gerekiyor.

İdeal kilosuna ulaşmak isteyen bir insanın ihtiyacı olan diyet listesi, sadece kilo vermek için değil, kilo verdikten sonra sağlıklı kalmak için de gereklidir.

Karatay Diyetinde Nasıl Kilo Verilir?

Klasik diyet anlayışındaki gibi ara öğünler ve ana öğünler olmayan bu diyet şeklinde, günde iki kez yemek yenmesi salık verilir. Ekmek yerine ceviz, fındık gibi kuruyemişler, abur cubur yerine ise sebzeler tüketilir. Pastırma, yumurta, tereyağı ve zeytin konusunda sınırsız bir listesi bulunan Karatay diyeti, diyet amacından sapmadığı sürece çok başarılı bir kilo verdirici etki yaratır.

Nasıl Uygulanır?

Klasik diyet listelerindeki gibi anlamsız ölçülerle insanları sıkmayan diyetteki ürünler sınırsız yenebilir. Mesela yumurta tüketimi konusunda herhangi bir kısıtlama olmadığı gibi, zeytinyağı ve tereyağı tüketiminde de sınırlama yoktur. Kişinin doyana kadar yemesi ve besinleri mümkün olan en doğal halleriyle tüketmesi önerilir.

Akşam belirli bir saatten sonra (18:00) birşey yiyip içmemek gerekir. Bu yüzden diyet anlayışından çok bir yaşam tarzı olarak anlaşılması gereken Karatay diyetini herkes benimseyerek uygulayabilir. Çocukluktan itibaren şekerli ve paketlenmiş gıdalardan uzak durulması gerektiği yönünde uyarılarda bulunan Canan Karatay, önerdiği şekilde beslenenlerin sağlıklı ve kalıcı kilo vermelerini mümkün kılmaktadır.

Bir Yaşam Tarzı Olarak Karatay Diyeti

Bir yaşam tarzı olarak uygulanan Karatay diyet listesini verecektir. Bu listede yer alan yiyecekler, metabolizma hızına ve yaşınıza göre değişecektir. Farklı ihtiyaçları bulunan kişiler için farklı besinlerin söz konusu olduğu bilinmektedir. Bu durumun planlanması için diyetisyen desteği şarttır.

Kişiye özel  diyet uygulamaları konusunda doğru sonuçlara ulaşmak istediğinizde önce hastalıklar konusunda bilinçlenerek daha sonra harekete geçin. Besin alerjileri dahi birçok problem kilo vermenize engel olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here