Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Karatay Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır

Karatay Diyeti Nedir ve Nasıl Uygulanır

Karatay diyeti bir diyet olmaktan çok yaşam biçimi haline getirilmesi gereken önerilerdir. Karatay diyetinde belirtilen önemli uyarılar dikkate alınarak sağlıklı bir yaşam biçimi edinilebilir. Toplum olarak oldukça hareketsiz ve sağlıksız beslenmeye yönelen insanlar olmaya başladık. Karatay diyetinde amaç yavaş yavaş fakat sağlıklı bir şekilde kilo vermektir. Karatay diyeti sayesinde kilolarınız kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Birçok sağlıklı meyve ve sebzenin tam mevsimindeyiz. Karatay diyeti tam bu mevsimde uygulanacak ve kilo vermenizi sağlayacak en güzel diyetlerden birisi. Karatay diyetinde her besini tatmak mümkün olmaktadır. Fakat dikkat edilecek tek bir nokta vardır. Akşam 8’den sonra kesinlikle yemek yenilmesi yasaktır. Gün içerisinde faydası bulunan tüm besinlerden yeteri kadar alarak kolayca Karatay diyeti uygulayabilirsiniz.

Karatay Diyeti Nasıl Yapılır?

Karatay diyetinde diğer diyetler gibi sık sık yemek yenilmiyor. 3 öğün besleniyorsunuz fakat tok olacak kadar karnınızı doyuruyorsunuz. Özellikle kahvaltı asla ihmal edilmeyecek en önemli öğündür. Karatay diyetine göre kahvaltıda 2 yumurta, pastırma ve menemen rahatça tüketilebilir. Beyaz peynir, 10-15 zeytin, ceviz, fıstık ya da badem sabah öğününüzde mutlaka yer almalı. Karatay diyeti için en önemli kural ekmeğin tamamen kesilmesi. Bunun nedeni ise ekmeğin insülin direncini yükseltmesi ve insülin yağları depo eden bir hormon olmasıdır.

Karatay diyetine göre ekmek yerine ceviz tüketilmelidir. Aç kalarak kilo verilmeyeceği, hiç acıkmadan yağların ve basenlerin eritildiği savunulmaktadır. Ayrıca Karatay diyetinde susuzluğa da yer yok. Susuz kalmak kilo vermeyi engelleyici bir durumdur. Karatay diyetine göre lahmacun en sağlıklı besinler arasında yer alıyor. Hamuru çok ince olan lahmacunu tüketmek fayda sağlayıcıdır. Bunun yanı sıra balık da bolca yenilebilir. Köy tavukları da oldukça sağlıklı ve tüketilmesi gereken besinlerin başında gelmektedir. Karatay diyeti ile zayıflama diğer diyetlere göre daha kolay ve daha mutlu edici olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri