İş Adamı Abramoviç Gittiği Bir Kafeteryada İnanılmaz Bir Ücret Ödedi

Abramoviç 18 aylık iken babasını, 4 yaşında ise annesini kaybetti. Endüstri ve ticarete ilgisi Sovyet ordusuna katılmadan önce başlamıştır. İş hayatına 1992 yıllında başladı ve 1992-1995 yılları arasında inanılmaz bir şekilde 5 şirket kurdu. Roman Abramoviç İngiltere Premier League takımlarında Chelsea kulübünün sahibidir. Dünyanın en büyük yatına (eclipse 15m) sahip olan Abramoviç erken yaşlarda ailesini kaybetmesine rağmen en duyarlı iş adamları ünvanını hak etmiş bulunmaktadır.

Abramoviç 2 mega yatıyla Marmaris’ te tatil yapan ünlü Rus iş adamı, kafeteryada yediği tatlı, çay ve ayran ile birlikte toplam 20 tl hesap ödedi.

İngiltere’ nin en prestijli kulüplerden Chelsea’ nın sahibi olan Abramoviç, 165 metre uzunluğundaki yatı ve 113 metrelik diğer lüks yatı olan “Le Grand Bleu” ile Marmaris’ e geldi. Yatlarını Hisarönü Körfezi’ ndeki beş yıldızlı bir otelin karşısında yan yana demirleyen Abramoviç, helikopterle yatından ayrılarak Selimiye Mahallesi’ ne gitti. Burada 4 sivil koruması ile beraber bisiklet turu yapan iş adamı, daha sonra deniz kenarındaki bir kafeteryada Haşhaşlı süt tatlısı, fesleğenli ayran ve çay içen Abramoviç, güzel manzaranın tadını çıkardı. Bu sırada Abramoviç’ in yatları körfezden uzaklaşarak Selimiye’ye doğru yol aldı. Daha sonra Eclipse (165 metre)’ ye binen Abramoviç, Muğla’ nın bir diğer gözde yerlerinden olan tatil ve turizm önde olduğu Bodrum’ a gitti.

Ödemek İçin Israr Etmiş

Abromoviç ile anı olması amacıyla hatıra fotoğrafı çektiren kafetaryanın sahibi “Zeynep Aylin Bursalı”, gazetecilere yaptığı açıklamada, Ünlü Rus adamının oldukça mütevazi ve kaliteli bir yapıya sahip olduğunu dile getirdi. Abromoviç’ ten hesap almak istemediklerini belirten Bursalı, “ Hesabı isteyince jest yaparak kendisinden para almayacağını söyledik. Fakat buna çok şaşırdı. Ancak, korumaları 20 TL hesabı ödemekte ısrarcı olunca fazla karşı koyamadık” dedi

Abromaviç’ in yedikleri ve içtiklerini çok beğendiğini anlatan Bursalı, iş adamının özellile fesleğenli ayranı çok lezzetli bulduğunu ve iki bardak içtiğini kaydetti…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here