Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Ferah Bir Salon İçin Öneriler

Ferah Bir Salon İçin Öneriler

Zamanının çoğunu evde geçiren kadınlar için, yaşam alanının geniş ve ferah olması son derece önemlidir. Büyük bir salona sahipsiniz, ancak gereksiz eşya yığını ile doldurulmuş yaşam alanı, hem yaşam kalitesini düşürür, hem de rahat etmeniz gereken ortamı nefes alınamaz bir hale getirir. Küçük bir salon için ise, yine az ama kullanışlı olamayan gereksiz eşyalar sadece yaşantınızın zorlaşmasına neden olur. Evinize yapacağınız küçük dokunuşlar ile şıklık, sadelik ve rahat nefes alınan yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız ferah bir salon için öneriler, yaşam kalitelinizin yükselmesine yardımcı olacaktır.

Duvarlarda açık renkler kullanın

Güneş ışığının, odanın her tarafına daha rahat yansıtabilmesi için duvarda kullanılan açık tonlar, evin daha aydınlık ve ferah bir hava içinde olmasını sağlar. Bununla birlikte açık renklerde kullanacağınız salon mobilyası, duvar rengiyle pekiştiğinde son derece sade ve huzur verici bir ortam oluşacaktır. Aynı zamanda saflığın simgesi olan beyaz renk, salon için tercih edildiğinde inanılmaz bir sadelik içinde şıklık yakalamanızı sağlar.

Aynaların ışığından faydalanın

Yaşam alanı içinde şıklığı yansıtan ve göz dolduran simgelerden biride aynalardır. Salon içinde büyük dekoratif aynalar tercih ederseniz, salonun olduğundan büyük ve ferah bir görünüme ulaşmasını sağlamış olursunuz.

Eşya yığınını ortadan kaldırın

Salonunuz küçük veya büyük olsun fark yaratmaksızın, gereksiz eşya kalabalığı göz yorduğu gibi aynı zamanda, yaşam alanını boğucu bir ortama çevirir. Fazla eşya evinizi hiçbir zaman daha şık göstermez. Aksine çok karışık ve rahatsız edici bir görünüm sergiler. Bu yüzden evinizde sade ve şık mobilyalar tercih ederseniz, salonunuz daha ferah bir alana dönüşür. Örneğin: televizyon sehpası veya ünitesi yerine televizyonu duvara monte ederek, yanlarına dekoratif aksesuarlar veya raflar ekleyerek hem oda hacmini büyütmüş olur, hem de şıklığı yakalamış olursunuz.

İyi bir aydınlatma ile evinize ışık saçın

Bir evin en gerekli aksesuarlarından biri olan aydınlatma seçimi, son derece önemlidir. Fazla büyük avize seçimi alanı dar gösterdiği gibi, boğucu bir ortam oluşturur. Bunun yerine spot ışıklar veya küçük tavan aydınlatmaları tercih edilirse son derece sık ve ferah bir ortam oluşur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri