Fazla Kiloları Kıyafetlerle Gizlemenin Yolları

Bayanların en çok şikayetçi olduğu konuların başında kilo problemi gelir. Çünkü bayanlar; erkeklere oranla dış görünümüne biraz daha fazla önem verir. Bunun yanında; bazen, kıyafet konusunda yapılan yanlış seçimler, bayanların kilo probleminin ortaya çıkmasına neden olur. Peki, bu durumdan kurtulmak için ne yapmak gerekir? Fazla kiloları kıyafetlerle gizlemenin yolları nelerdir?

Uzun Elbiseler Tercih Edin

Fazla kiloları gizlemenin püf noktalarından birisi de uzun elbiseler tercih edilmesidir. Vücudu baştan aşağıya saran uzun elbiseler kilo probleminizi büyük ölçüde kapatacaktır.

Korse Kullanın

Vücudu tamamen saran bir korse kullanarak; kilo probleminizi veya istenmeyen görüntüleri ortadan kaldırmak mümkün. Bu nedenle fazla kilolarınızın görünmemesini istiyorsanız; uygulayabileceğiniz bir başka yöntem de korse kullanmaktır.

Etek Boyu Diz Hizasında Olmalı

Fazla kiloları gizlemenin bir diğer yolu da diz hizasında etek tercih edilmesidir. Giyeceğiniz eteğin boyunun diz hizasında olması, fazla kiloları örterek size daha fit bir görünüm kazandırır.

Basen Bölgesini İnce Göstermek

Jean Pantolondan Kaçmayın

Eğer kilo probleminden dolayı Jean pantolon giymemek gibi bir düşünce içindeyseniz bu tamamen yanlış bir düşünce olur. Jean pantolon düşündüğünüzün tam tersi özellikle bacak ve basen bölgesini sararak, fazla kiloları örter ve size daha zayıf bir görünüm kazandırır. Ayrıca modası geçmeyen kıyafetlerin başında geldiği için, her dönemde rahatlıkla giyilebilir.

Katlı Kesimlerden Kaçının

Tercih edeceğiniz elbisenin modeli ya da rengi ne olursa olsun, kat kat kesilmiş olan kumaşlardan, daha doğrusu elbise modellerinden uzak durun.

İnce Uzun Kolyeler Tercih Edin

Aksesuarlar hem erkeklerin hem de bayanların vazgeçilmezleri arasında yer alır her zaman. Fazla kiloları gizlemenin bir başka yolu da tamamlayıcı aksesuar olarak tercih ettiğiniz kolyeler. Bu problemi ince uzun kolyeler tercih ederek çözmek mümkün.

Vücudunuza Oturan Kıyafetler Tercih Edin

Fazla kiloları gizlemenin bir başka yolu da vücuda tam olarak oturan ve vücudu saran kıyafetler tercih etmektir. Vücudunuza oturan kıyafetler; sizi çok daha zayıf ve ince gösterir. Böylece kilolu bir görünüm yerine, daha fit ve zayıf bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bu nedenle kıyafet tercihinizi vücudunuza oturan kıyafet modellerinden yana kullanın.

Büyük beden elbise modelleri tavsiyesi için buradaki bağlantıyı inceleyebilir, Tesettür giyim tercih ediyorsanız da buradaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here