Evliliği Canlandırma Yolları

Evlilik aşkı öldürür mü yoksa güldürür mü? Sorusuyla başlamak istiyorum konuya. İlişkiler üzerine yapmış olduğum uzun araştırmalar sonucunda, evliliğin aşkı öldürmesi veya aşkın ilk gün ki gibi devam etmesinin, tamamen partnerlerin elinde olduğuna karar verdim. Birçok kişi uzun süre devam eden ilişkilerin monotonlaştığına inanmaktadır. Aslında monotonluğu evlilik değil, evli olan çiftelerin yaratmasından kaynaklanmaktadır. Bu yüzden evliliği canlandırmanın yolları ile ilgili önerilerimi Qkadın yazarlarından biri olarak siz değerli okurlarımla paylaşıyorum.

  • Birbirinizi Özlemeyi Sağlayın!Evliliği monotonluktan kurtarmak için yapmanız gereken ilk adımı; evliliğin her dakika birbirinizle olmanız gerektiği yanlışından vazgeçerek başlamalısınız. Her sosyal aktiviteyi eşinizle birlikte yapmaktan vazgeçmelisiniz. Her birinizin kendine ayırabildiği bir zamanınız olmalı. Örneğin; eşiniz eve geleceği saatte siz arkadaşlarınızla bir kafede vakit geçirip eşinizin sizi beklemesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle, eşiniz eve geldiği zaman ‘’eşim zaten evdedir’’ düşüncesi yerine ‘’acaba hemen eşimi görüp sohbet edebilir miyim’’ ? Düşüncesiyle onu heyecanlandırmayı sağlayabilirsiniz. Elbette bu hareketi alışkanlık haline getirmemelisiniz. Haftada 1_2 gün eşinizden ayrı kendinize ayıracağınız zamanlar yaratmanız yeterli olacaktır.
  • Ufak Sürprizlerle Eşinizi Şaşırtın! Özel günler yerine sıradan bir günde yapacağınız sürprizler eşinizi daha çok şaşırtacak ve mutlu edecektir. Örneğin; eşinizin cebine koyacağınız ufak bir not, gün içinde eşinizi heyecanlandıracak ve sevindirecektir.
  • Mesajlaşmaya Devam Edin! Flört döneminde sevgilinizden sabırsızlıkla beklediğiniz mesajları düşünün. Gün içinde eşinizi aramak yerine ara sıra sevgi dolu bir mesaj atabilirsiniz.
  • Farklı Bir Ortam Yaratın! İşten çıkıp eve doğru geldiğinizi düşünün. O sırada cep telefonunuza eşinizden gelen bir mesajda sizi lüks bir otel odasında beklediğini yazan bir mesaj geldi. Ne hissedersiniz? Oldukça şaşırtıcı ve heyecan verici bir durum değil mi? Neden olmasın?

 

Sonuç olarak evliliğin değil evlenen kişilerin aşkı öldürdüğünü kabul ederek, flört döneminde yaptığınız aktiviteleri evlilik boyunca da yapmaktan vazgeçmeyin. Unutmayın ki, evliliği canlandırmanın yolları tamamen sizin elinizde. O halde bugün eşinize nasıl bir sürpriz yapacağınızı düşünmeye başlayabilirsiniz.

7 YORUMLAR

  1. Eşinizle ne kadar çok monotonluktan uzaklaşırsanız o kadar çok evliliğiniz canlanır, örneğin eşinizle futbol veya basketbol maçlarına gidin ama bunu sıradanlaştırmayın ayda 1 defa gidin, arkadaş ortamlarına takılıp paylaşımlar yapın çok faydasını göreceksiniz.

  2. Ben yakın zamanda evleneceğim ve şimdiden bu duruma düşmemek adına büyük bir planlama yapıyorum. Çiftler birbirine zaman ayırırlarsa bence her şey çok güzel olacaktır.

  3. Evlilik denince akla monotonluk geliyor ama bana göre değil. En ufak şeyle bile evlilik mevcut durumdan daha canlı hale getirilebilir benim gözümde. Eminim benim gibi düşünenler vardır.

  4. Bu bilgileri değerlendirmeye alamamak imkansız ve işe yaracağını düşünüyorum, kaliteli vakit geçirmek çok çok önemli evliliğine değer verenler mutlaka uygulamalı diye düşünüyorum.

  5. Sosyalleşmeyi kesinlikle yabana atmayın maddi durumunuz kötü dahi olsa dışarıya beraber çıkıp kaliteli vakit geçirmek çok önemli, arkadaş ortamlarına girin ve kesinlikle eşinize yakın davranıp onu olabildiğince yüceltir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here