Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Doğru Fotoğraf Çekimi Fotomumin İle Yapılır

Doğru Fotoğraf Çekimi Fotomumin İle Yapılır

Fotoğrafçılık her ne kadar dışarıdan bakıldığında basit bir iş gibi görülse de önemli olan fotoğraf makinası ile fotoğrafçı ortak paydada doğru pozu yakalayıp şahane bir fotoğraf çekmesidir.

Eğer doğru fotoğrafı çekmek için uğraş verilmesi gerekiyorsa bunu 6 madde de sıralamak doğru olacaktır. Birincisi öncelikle dış veya iç ortamda doğru ışığı yakalamak olacaktır. Işığı yakalamak diye tabir edilen doğru pozlama da ne fazla ne de eksik değil optimum düzeyde ışıkla fotoğrafın çekilmesine özen gösterilmelidir.

Fotoğrafta canlı bulundurmaya özen gösterin!

Fotoğrafta kullanacağınız herhangi bir insan veya hayvan bulundur, örneğin güzel bir kar yağdığını ve ağaçların karlarla dolu olduğunu düşünelim, iki sevgilinin kar topu oynarken yakalayabileceğiniz organik bir fotoğraf oldukça göze hoş gelecektir.

Objeye yaklaşmaktan korkmayın!

Fotoğrafçılıkta uzaktan çekilerek elde edilen fotoğrafların yakından çekilen fotoğraflara nazaran hata oranı yakına göre çok artmaktadır bu durumda hem netlik oranı hem de öne çıkarmadaki başarı oranı daha iyi olacaktır.

Ön ve arka fon seçimine dikkat edin!

Fotoğraflara derinlik kazandırmak için seçilen arka ve ön fonlar çok önemlidir, örnek verecek olursak kumsalda denize girecek olan kişinin gün batımını önüne alması veya dalların arkasından çıkan herhangi birini çekmek veya hollanda düğün fotoğrafçısı gibi özel gelin damat pozlamaların da kaliteli ve gösterişli fotoğrafları elde etmenize yarayacaktır.

Ölçüp tartmaktan korkmayın!

Fotoğraf çekerken mutlak suretle düşünün nasıl bir poz hangi açı ve hangi obje kullanımı gibi unsurları planlayarak fotoğraf çekin. Düşünerek çekilen pozlar hem fotoğrafçılık birikimini artırır, hem bu çekimlerin deneysel yorumlarını yapmayı sağlar.

Kaliteli pozlama örnekleri ve fotoğraflarda ışık seçimi konusunda daha detaylı bilgileri fotomumin resmi sitesinden rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Fotomumin ile iletişime geçmek için sitedeki sosyal medya hesaplarını ve telefon numarasına ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri