Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Dijital Telsiz İçin En İyi Seçimler

Dijital Telsiz İçin En İyi Seçimler

En son teknoloji ile donatılmış, mükemmel çekim gücüne ve kullanım rahatlığına sahip dijital telsiz modelleri dijitaltelsiz.com.tr ile sizlere sunulmaktadır. En kaliteli telsiz çeşitlerine uygun fiyatla sahip olabilmeniz için sizleri bu web sitesine davet ediyoruz.

Veri transferine, ses, resim ve benzeri verilerin bir noktadan bir diğer noktaya gönderilmesi işlemine aracılık eden dijital telsiz ürünleri, kullanım alanlarına göre, kara, hava, deniz olarak, kullanış şekline göre ise el telsizi, araç telsizi, sabit telsiz olarak sınıflandırılırken, çalışma frekanslarına göre ise HF, VHF, UHF olarak sınıflandırılmaktadırlar.

TELSİZ HABERLEŞMESİNİN GELİŞİMİ

Telsiz haberleşmesi analog telsiz modelleri ile yaygın hale gelen özellikle cep telefonlarının yaygın olmadığı zamanlarda yaygın olarak kullanılan analog telsizler günümüzde dijital telsiz sistemlerin geliştirilmesi ile birlikte popülerliğini kaybetmiş ve çok az kurum ya da kuruluş tarafından kullanılır hale gelmişlerdir.

Gerek maliyet gerekse eski bir teknoloji olması nedeniyle her ne kadar bazı kurum ve kuruluşlar tarafından, özellikle kısa alanda hizmet veren kuruluşlar tarafından analog telsizler tercih edilse de geniş alanlarda sağlıklı haberleşme sağlamak isteyenler dijital telsiz modelleri tercih etmişlerdir.

Sizlerin de bildiğiniz üzere telsizle haberleşmenin sağlanabilmesi için aynı frekanslarda çalışabilecek, teknik özellikleri itibariyle aynı olan en az 2 cihaz gerekmektedir. Vericiden yani göndericiden çıkan haberleşme, elektromanyetik dalga olarak boşluğa yayılmakta, alıcı durumunda olan cihazın anteni ve kablosu aracılığıyla da haberleşmenin alınması ile telsiz haberleşmesi sağlanır.

Analog telsizlere göre, Dijital telsiz fiyatları her ne kadar daha yüksek olsa da ürünlerden alınan verim düşünüldüğünde bu dezavantaj avantaj haline gelmektedir. Özellikle yüz ölçümü büyük olan, engebeli araziye sahip olan bölgelerde analog telsizler hizmet vermekte yeterli değillerdir. Çünkü kapsama alanları çok dardır.

Kalabalık şehirlerde, kalabalık alanlarda da analog ürünleri verimli olmazlar. Arka planda bulunan sesler, gürültüler haberleşme esnasında büyük sorun oluştururlar. Dış seslerin haberleşmede hissedilmemesi, sadece iletilmek istenen sesin karşı tarafa ulaştırılabilmesi çok önemlidir. Bu da sadece dijital telsizler ile mümkün hale gelebilmektedir.

Birçok ekstra özelliğe sahip dijital telsiz fiyatları bu artılar düşünüldüğünde çok da yüksek değillerdir. Daha fazla bilgi için www.dijitaltelsiz.com.tr adresini ziyaret edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri