Dekorasyonu En Doğru Şekilde Tamamlamanın Püf Noktası: Salon Takımı Seçimi

Yaşam alanlarınızın genel dekorasyon tarzı ile uyumlu salon takımı modelleri ile dekorasyonunuzu etkili bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Salon takımı fiyatları ürünlerin tasarım, model ve malzemesine göre farklılık gösteriyor. Her dekorasyon tarzıyla kolaylıkla bütünleşebilen ve kaliteli malzemelerle tasarlanmış uygun fiyatlı salon takımı seçenekleri İder Mobilya’da sizi bekliyor.

Koltuk Seçimini Mekan Özelliklerine Göre Yapmalısınız

Salon takımı seçerken yaşam alanınızın boyutuna göre model seçimi yapmalısınız. Küçük salonlar için köşe koltukları tercih etmek salonun daha ferah ve büyük görünmesini sağlar. Köşe koltuklarını büyük salonlar için de daha geniş boyutlu seçenekler ile kullanabilirsiniz.  L koltuk tasarımları ile salonunuzda modern ve şık bir atmosfer yaratabilirsiniz. Berjer ve ikili ya da üçlü koltuklarınızı uyumlu bir şekilde kombinleyerek uyumlu bir mekan tasarlayabilirsiniz. Koltuk takımlarınızın tasarımlarına uygun yastıklarla tamamlanması, bütünleşmiş bir dekorasyon için oldukça etkili bir uygulamadır.

Eksikleri Tek Tek Tamamlayabilirsiniz

Salon takımı için set halinde tasarlanmış ürünler tercih edebileceğiniz gibi eksik olan parçaları tek tek de alabilirsiniz. Berjer ve sehpa gibi diğer salon takımı parçalarınızı ihtiyacınıza yönelik tasarımlar içerisinden seçebilirsiniz. Eksik parçaları tamamlarken de salonunun genel dekorasyonunu göz önünde bulundurmalısınız. Modern dekorasyonlar için ahşap ayaklı ve kolçaklı koltukları tercih edebilirsiniz. Daha klasik bir tarz seçtiyseniz kadife dokulu kumaş seçeneklerine yönelebilirsiniz. Oyma ve kabartmaların yoğun kullanıldığı tasarımlardan ilham alabilirsiniz.

Kaliteli Kumaş Seçeneklerine Yönelmelisiniz

Salon takımı oturma gruplarında daha çok koton, keten ve sentetik viskon kumaşlar tercih edilir. Suni deriden üretilen oturma gruplarını tercih ederek temizlik kolaylığı sağlayabilirsiniz. Ayrıca suni deri döşemeler oldukça sıcak tutan bir dokuya sahiptir. Salon takımı tasarımlarında kaliteli kumaşlar tercih ederek ürünü uzun süre ilk günkü şıklığıyla kullanmanız mümkün. İhtiyacınıza uygun ve tarzınızı yansıtan kumaşları seçebilmeniz dekorasyon açısından önemli bir avantaj.

Tv Ünitesi Nasıl Seçilir?

Tv ünitesi, salon takımı modellerinin önemli bir parçası. Salona girdiğinizde gözünüze çarpan ilk detaylardan biri olan tv ünitesinin, salon takımı ile uyumlu olması gerekiyor. Salonunuzda benimsediğiniz dekorasyon tarzına hitap eden bir ünite, yaşam alanınızı etkili bir şekilde canlandırabilir. Kaliteli ahşap materyaller tv ünitesi tasarımlarında sıklıkla kullanılır. Hem kaliteli olan hem de estetik görünümler sunan bu üniteleri uzun süre kullanabilirsiniz. Tv ünitenizi seçerken de salonunuzun boyutunu dikkate almalısınız. Salon ölçülerinizle uyumlu ünite seçimiyle salonunuzu estetik bir şekilde dekore etmeniz çok kolay.

Hem İşlevsel Hem Dekoratif Tv Üniteleri

İçerisinde tv sehpası, ara raflar ve çeşitli bölmeler bulunduran tasarımlarla şık depolama alanları elde edebilirsiniz. Ünitenizi satın almadan önce ihtiyaçlarını gözden geçirmelisiniz. İşlevsel ya da dekoratif bir ürüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu iki özelliği bir arada barındıran tasarımlardan da ilham alabilirsiniz. Salon takımınızla uyumlu tv üniteleriyle mekan tasarımınızı etkili bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Duvarı Kaplayan Modeller ile Etkili Dekorasyon

Küçük bir salona sahipseniz ya da sade bir dekorasyon tercih ettiyseniz tüm duvarı kaplayan tv ünitesi seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Böylece tv ünitesi salonun odak noktası haline gelecek ve salon takımı ile mükemmel bir uyum yakalayacaktır. Duvara monte edilen ünite tasarımları yaşamam alanınızın daha ferah görünmesine yardımcı olur. Bu tasarımlarla salonun aksesuar ihtiyacı da tamamlanmış. Duvarı kaplayan ünite tasarımları bütüncül ürünler olduğu için temizlik konusunda da kolaylık elde edebilirsiniz. İhtiyacınıza ve bütçenize uygun salon takımlarını İder Mobilya’da bulabilirsiniz. Salon takımınızla uyumlu tv üniteleri ile yaşam alanlarınıza kaliteyi ve şıklığı birlikte taşıyabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here