Qkadin.com mobil reklam
QKadın Portal | Kadın Sitesi – Sağlık, Aşk, Diyet, Moda ve Dahası için Qkadin.com

Balıkesir’de Tatil Yapmak İçin 5 Sebep

Balıkesir’de Tatil Yapmak İçin 5 Sebep

Balıkesir birçok beldesi ve merkezi ile tatil yapmak için oldukça tercih edilen bir şehir. Ayvalık’tan, Kaz Dağları’na; Edremit’ten tatil beldesi Akçay’a kadar birçok farklı alanda ve tarzda tatil imkanı sunan Balıkesir; yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve tertemiz denizi şehri önemli bir turizm merkezi haline getiriyor.

1.Deniz, Kum, Güneşin En Güzel Hali

Balıkesir’in ilçelerinden Erdek, Edremit, Akçay gibi beldelerde deniz tatilin en güzel halini yaşayabilirsiniz. Temiz denizi ve sakin plajları ile Balıkesir tatile gitmek için tercih edilecek ilk yerlerden biri.

balikesir-erdek

2.Ayvalık’ın Büyülü Havası

Balıkesir’in diğer ilçelerinden farklı bir yere konması gereken Ayvalık; tarihi ve estetik dokusu ile tatile gidilecek en güzel yerlerden biri. Cunda Adası’nda bir sahil kasabasının en güzel yönlerini görecek ve huzur bulacaksınız.

ayvalik-cunda

3.Kaz Dağları’nda Doğa Tatili

Balıkesir’de bulunan Kaz Dağları Ulusal Parkı’nda bitki örtüsü ve hayvan çeşitliliği ile birçok güzelliği barınıyor. Doğa tatili tutkunları için yürüyüş ve kamp imkanı da sunan park Balıkesir’i doğa tatil için son derece uygun bir yer haline getiriyor.

kaz-daglari

4.Balıkesir Kolonyaları

Balıkesir birçok şey ile birlikte kolonyaları ile meşhur olmuş bir ildir. Çam kolonyasından zambak kolonyasına kadar birçok farklı çeşit kolonyanın bulunduğu kolonyacılarda dilediğiniz kokuları bulabilirsiniz. Yalnızca Balıkesir’in ünlü kolonyaları bile Balıkesir’de tatilinizi değerlendirmek için geçerli bir neden.

5.Antik Kentler Ve Tarihi Doku

Balıkesir, çok eski tarihlerden bu yana yerleşim merkezi olarak kullanılan bir alandır. Antik dönemlerden kalma kent ve eserler Balıkesir’i kültür turizminin önemli noktalarından biri haline getiriyor. Şehrin merkezinde bulunan tarihi yapılar ve merkeze yakın ilçelerde gezilmeye uygun antik kentler Balıkesir’de tatil yapmak için belirgin nedenlerden.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ
wordpress tema indir vbulletin indir
belçim bilgin saç modelleri sinem kobal saç modelleri hande erçel saç modelleri pelin karahan saç modelleri cansu dere saç modelleri beren saat saç modelleri bensu soral saç modelleri fahriye evcen saç modelleri ebru gündeş saç modelleri bengü saç modelleri tuba büyüküstün saç modelleri hadise saç modelleri hülya avşar saç modelleri elçin sangu saç modelleri aslı enver saç modelleri