Avangarde Mobilya Modelleri

Avangarde mobilyalar neredeyse her dönemde kullanılan bir tarz olsa da bu mobilya türleri 2018 yılında fazlasıyla trend olmuş ve bu popülerliğini 2019 yılında da sürdürmeye devam etmiştir. Geçmiş ile geleceğiniz birleşimi olarak tasvir edilebilecek bu mobilyalar, Osmanlı döneminde kullanılan dekorasyonla modern çizgileri başarılı bir şekilde buluşturmuştur.

Avangarde Mobilya ve Yer Döşemelerinin Uyumu

Bu mobilya tarzı ile kullanılabilecek en iyi yer döşemesi ahşap görünümlü olanlardır. Parke ya da farklı bir seçim olması önemli değil. Yeter ki, geçmişin nostaljik havasını yansıtmayı başarın. Eğer yer döşemeleriniz bu şekilde değilse; halı ve yolluklarla kamufle edebilirsiniz. Patchwork halılar, el yapımı kilimler çok şık duracaktır.

2019 Moda Avangarde Mobilyalar

Avangarde Mobilyalara Uygun Perde Seçimi

Son yıllardan sıkça kullanılan zebra ve benzeri perdeleri, bu dekorasyonda kesinlikle kullanmamalısınız. Çok farklı tarzlar olduğundan, karmaşa yaratacak ve istediğiniz dekorasyonun ortaya çıkmasını engelleyecektir. Tül seçiminizi beyaz değil, krem ya da kırık beyaz tonlardan yana kullanmalısınız. Perde olarak ise; fon perdeleri çok şık duracaktır. Odanın rengine uygun ise; bordo ve yeşil gibi Osmanlı’da sıkça kullanılan renkler, evinize nostaljik bir hava katmanızda oldukça etkili olacaktır.

Avangarde Mobilyalara Göre Aksesuar Seçimi

Dekorasyonda en önemli unsur aksesuar seçimidir. Özellikle söz konusu avangarde tarz olduğunda, aksesuarlar daha da öne çıkacaktır. Fiskoslarınızın üzerine örteceğiniz etnik desenli örtüler olmazsa olmazların başında gelir. Fiskosların ya da vitrinlerin içerisine dizebileceğiniz bakır eşyalar da doğru bir seçim olabilir. Kahve takımlarını bulmanız hiç de zor olmayıp, çok şık modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda, bakırın içerisine normal çay bardaklarını koyabileceğiniz çay takımları da bulunmaktadır. Üstelik bu aksesuarlar, yalnızca aksesuar olmakla kalmayıp, misafirlerinize yapacağınız ikramlarda da kullanılarak evin dekorasyonu ile ikramlarınızın birbirinizi tamamlamasını sağlayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here