Açık Mr İle Kapalı Yer Fobisi Ortadan Kalkıyor

26
Sayaç

MR çekimlerinin en büyük sorunlarından bazıları; hastanın kapalı alan fobisi olması, kilolu olması ve mevcut rahatsızlığı nedeniyle uzun süre sabit kalamamasıdır. Bu yüzden açık emar cihazları hasta konumlandırmasında daha fazla seçenek sunar. Çoğu zaman kritik vücut bölümlerinin taranmasında hastaya gereksiz rahatsızlık vermeden taranmasına izin verir. MRI çekimleri artık sorun olmaktan çıkıyor ve hastaların korkulu rüyalarına son veriyor. Yeni teknolojik gelişmeler artık kapalı değil açık emar çekimi sistemlere geçmiş bulunmaktadır.

MR Çekimi Yapılırken Siz Etrafınızla İlgilenin

Çocuğunuz açık emar çekimi ile görüntülemeye girdiğinde yanında olabilir ve ona destek olabilirsiniz. Aynı zamanda çekim devam ederken televizyon izleyerek, yanınızdaki refakatçinizle iletişim halinde bulunabilirsiniz. Bu rahatlığı konforu sağlayan Biyorad açık emar sistemleri artık hastanelerde ve polikliniklerde yerini aldı.

Bugüne kadar size anlatılan MRI çekimlerindeki zorlukları unutun. Kapalı alanda beklenen süreler, içeride duyulan makine sesleri ve size rahatsızlık veren dar alan korkuları Biyorad açık emar ile ortadan kalkıyor. Eğer doktorunuz sizden bir MRI çekimi istiyorsa, Biyorad açık emar ile hızlı, rahat ve daha net verilerle tedavinize kısa zamanda başlayabilirsiniz.

Bir açık emar çekimi ile neler görüntülenebilir?

Tümör bulguları, anevrizmalar, sinir yaralanmaları veya felcin yol açtığı hasarlar için baş muayeneleri

Kalp kaslarının, kapakların ve kan damarlarının net görüntüleri için kalp muayeneleri

Akciğer ve meme kanseri belirtileri için göğüs muayeneleri

Dolaşım sistemi, bloke veya yırtılmış kan damarlarının belirtileri

Tümör veya karaciğer, pankreas, mesane, safra kesesi ve böbreklerde enfeksiyon için karın muayeneleri

Rahim, yumurtalık ve prostatın pelvik muayenesi

Artrit ve yırtık ligament bulguları için kemik ve eklem muayeneleri

Tümörler ve şişkin diskler için spinal muayeneleri.

Açık Emar Mı, Kapalı Emar Mı?

Böyle bir karşılaştırmada açık emar veya kapalı emar karşılaştırması yapmak, bir sistemi diğerinden daha iyi gösterme iddiasına dayanmakta ve pek çok faktöre bağlı olduğu için kriterleri ve beklentileri iyi belirlemek gerekecektir.

yrıca, MRI teknolojisi sürekli olarak gelişirken, kapalı MRG’ler da artık artan hasta konforu adaptasyonları ile donatılmaktadır. Fakat açık emar sistemleri teknolojik yönden her geçen yıl daha da güçlenmektedir. Zaten hastaya sağladığı konfor, rahatlık ve güven nedeniyle açık MRI sistemler birçok hasta tarafından bu yüzden tercih edilmektedir. Açık ve kapalı MRI tarayıcıların rahatlığı ve konforu karşılaştırıldığında açık sistemlerin tercih edilme nedeni daha kolay anlaşılmaktadır. Siz yine de hangi sistemin kendiniz için uygun olacağına karar vermeden önce doktorunuzla görüşerek bir karara varmalısınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here