Aamir Khan’ın Sevilen Dizileri ve Filmleri

Aamir Khan’ın Sevilen Dizileri ve Filmleri
  • Magazin
  • Aralık 15, 2017 3:08 pm
  • 0
  • 1.666
  • A+
    A-

Bollywood filmlerinin kaliteli yapımlarında yer alan Aamir Khan hem oyuncu hem de yönetmen olarak bir çok projenin içinde yer almaktadır. Dünya genelinde tanınan ve sevilen oyunculardan biri olan Aamir Khan’ın ses getiren başarılı filmlerde rol alması dikkat çekmektedir. Hemen her filminin kendine özgü mesajı ve içeriğinin bulunması, izleyicinin filmden keyif almasını mümkün kılmaktadır.

Aamir Khan’ın Sevilen Komedi Filmleri

2014 yılında vizyona giren Peekay filmi, komedi ve romantik kategoride yer alan Aamir Khan filmdir. Yaratılışı ve tanrıyı esas alan filmde, Hindistan’ın bünyesindeki din sorunu irdelenmektedir. Hak olan dinlerin yanı sıra sahte dinler yaratarak insanları dolandıran sahte kişilerin eleştirisi göze çarpmaktadır.

3 İdiots, komedi alanında başarı sağlayan ve Aamir Khan’a pek çok ödül kazandıran bir filmdir. 3 arkadaşın üniversite hayatını irdeleyen filmde, eğitim sisteminin ezberci yönü mercek altına alınmaktadır. Macera ve romantizmin bir araya geldiği film aynı zamanda dostluk mesajı da vermektedir.

Kalbin Arzusu filmi Aamir Khan’ın 2011 yılında yer aldığı komedi, dram yapımlarından biridir. 3 arkadaşın aşka bakış açısını ele alan film, dostluk ve samimiyet dolu bir içeriğe sahiptir. Kalbin Arzusu, yapımcılarına 21 ayrı ödül kazandırmıştır.

Aamir Khan’ın Sevilen Dram Filmleri

Hindistan tarafından 3 ayrı alanda Oscar adayı olarak sunulan Lagaan filmi, Aamir Khan’ın başarılı yapımlarından biridir. Hindistan’ın İngiliz sömürgesi altında olduğu yıllarda küçük bir köyde geçen hikâyede köylünün çektiği sıkıntılar ele alınmaktadır.

Fanaa, romantizm ve dramın bir arada sunulduğu etkileyici Aamir Khan filmlerinden biridir. Görme engelli Zooni ile Rehan’ın aşkını ele alan filmde aşk için yapılan fedakârlık gözyaşları ile seyirciye sunulmaktadır.

Her Çocuk Özeldir, dünya genelinde pek çok ödül alan özel bir filmdir. Aamir Khan’ın yönetmenliğini yaptığı film 8 yaşındaki Ishaan Awasthi’nin öğrenme zorluğunu konu almaktadır. Herkes tarafından sorumsuz ve sorunlu bir çocuk olarak adlandırılan Ishaan, zannedilenin aksine herkesten çok daha özel bir çocuktur.

Aamir Khan’ın Sevilen Macera Filmleri

Aamir Khan’ın başrolünde yer aldığı, sevilen ve izleyicisi tarafından büyük ilgi gören Dangal filmi hem biyografi hem de macera türünde bir eserdir. Güreşçi bir babanın, hayallerini gerçekleştirememesi sonucunda erkek çocuk hayaliyle başlayan filmde, 3 kız çocuğunun başarıları anlatılmaktadır. Kız çocuklarının güreşçi olması için her şeyi göze alan babanın, fedakâr kızlarının hikâyesi gözler önüne serilmektedir.

Dhoom 3, Aamir Khan tarafından başrolü canlandırılan Hint yapımı aksiyon filmdir. Polisiye ve aksiyon serisinin 3. filmi olan yapımda müzikler, sahneler ve eğlence seyirciyi ekrana kilitlemektedir.

Christopher Nolan’ın Memento filminin Bollywood uyarlaması olan Ghajini hem gizem hem dram hem de aksiyon filmi olarak bilinmektedir. Başrolünü Aamir Khan’ın canlandırdığı filmde, kısa süreli hafıza kaybı yaşayan Sanjay 15 dakika süreyle her şeyi baştan sona unutmaktadır. Hafızasıyla birlikte âşık olduğu kadını da kaybeden Sanjay kendine bunu yapanlardan intikamını alacaktır.

Aamir Khan Fotoğraflarını buradan görüntüleyebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ